Firma Samsung je jak na světovém tak na českém mobilním trhu doma již mnoho let a vždy uměla zaujmout zajímavými produkty. Však kdo by na konci devadesátých let neznal její „véčka“, která v telefonech s touto konstrukcí patřily mezi špičku. V současnosti se stále větším rozmachem chytrých telefonů Samsung svojí hlavní pozornost obrátil právě na tento segment trhu. Už minulá generace jejích smatrphonů si v čele s vlajkovou lodí Galaxy S vydobyla na trhu takové postavení, že se Samsung stal v současnosti dvojkou na trhu tohoto segmentu. V dnešní recenzi se budeme věnovat nové vlajkové lodi s logickým názvem Galaxy SII a typovým označením i9100.
Dnešní pohled bude o to zajímavější, že se na telefon nepodíváme jen jedním pohledem. Nedlouho po příchodu telefonu do redakce se v kapse našeho kolegy místo jeho přes rok starého HTC HD2 objevil jeho soukromý exemplář Samsungu Galaxy SII a tedy i on se s námi podělí o svůj názor a postřehy z této výměny.
Nové Galaxy SII se pyšní několika superlativy, Jedná se o nejtenčí smartphone, ale zároveň i nejdražší smartphone na platformě Android. Rychlostí procesoru a velikostí displeje se se staví na vrchol společně s HTC Sensation. Parametr, kterým v souboji hi-endu oproti HTC ztrácí je rozlišení činící klasických 800x480 pixelů (proti 960x540 u HTC) avšak v případě displeje se nevzdává a kontruje technologií Super AMOLED+ s opravdu živým podáním barev a černou jak jen může být. Jedním z neméně zajímavých „nej“ dnes testovaného telefonu je tvrzení výrobce o již celkově více než 6 miliónech prodaných kusů od nedávného uvedení do prodeje (nutno ovšem dodat, že se jedná i o kusy pro operátory, ale i tak velmi slušný výsledek). Co můžeme dostat, pokud chceme to nejlepší na trhu a nevadí nám vydat za telefon cca 13,5 tis. Korun? Tedy pojďme si telefon „rozbalit“ a podívat se na něj blíže.
Telefon je k dispozici v malé černé krabičce, mimo zadní strany s parametry jí zdobí jen stříbrné nápisy s názvem modelu a decentním upozorněním na frekvenci procesoru 1,2GHz.
Po jejím otevření pod platem se samotným telefonem najdeme skromnou výbavu v podobě sluchátek, datového micro-USB kabelu, nabíječky a obligátního návodu. Nabíječka výjimečně není modulární konstrukce a tedy má pevný kabel bez možnosti výměny (ten sám o sobě je velmi slabý a při nešetrném zacházení bych se o něj asi bál) -zda je to výhoda či není, nechám na vás, ale já osobně používám spíše dobíjení skrze USB počítače. Sluchátka jsou standardní špuntová (v balení je ještě další dvojice gumových nástavců pro každý typ uší) zakončená 3,5mm jackem. Jejich zvukový projev mému hudebnímu sluchu vyhovoval (nicméně nejsem nijak náročný posluchač).
Nezasvěcený pozorovatel může namítnout, že u tak drahého přístroje by mohl výrobce přiložit alespoň paměťovou kartu. Avšak ta je v případě Galaxy S II nahrazena pamětí přímo v těle telefonu a vytváří úctyhodnou velikost vnitřního úložiště 16GB při zachování vnějšího slotu pro naší vlastní microSDHC kartu.