Strana 2 z 3
Pokud jde o rozměry, jedná se o celkem velké zařízení do kapsy. Krabička obdélníkového tvaru má rozměry 20,9cm x 15,7cm s tloušťkou 7,2cm. Hmotnost jenom samotné powerbanky je úctyhodných 3030g a s veškerým příslušenstvím se zastaví na hodnotě 3734g. Nicméně s ohledem na kapacitu baterie a výbavu to není zase tak moc. Dobrou zprávou je, že powerbanka splňuje certifikaci IPX4 a je tedy odolnější a nemělo by jí vadit i hrubší zacházení na cestách.
Balení je vyvedeno velmi účelově, na krabici máme fotku samotného zařízení, všechny hlavní funkce. Uvnitř je pak samotná stanice uložena v praktickém přenosném vodě odolném obalu v pěnovém uložení, power banka je tedy velmi dobře chráněná vůči poškození.
Konstrukce powerbanky je velmi robustní a na celém těle se nachází i kvalitní pogumování. Pro snadnější přenášení je také vybavena praktickým madlem. Dobrou zprávou je také to, že výrobce na zařízení dává nadstandartní pěti letou záruku.
Powerbanku jsem nakonec testoval hned s několika zařízeními od moderního notebooku Dell XPG 13-7390, kde jsem využil nabíjením moderním USB-C portem, tak i postarším notebookem využívající dodávanou redukci, až po klasický mobilní telefon včetně bezdrátového nabíjení Qi. Po celou dobu jsem nezaznamenal jediný problém, a to ani v případě, že jsem nabíjel hned tři záření naráz. Samozřejmě musíte pak počítat s tím, že powerbanka se v tomto případě vybíjí velmi rychle. Bohužel jsem nemohl vyzkoušet nějaké větší zařízení typu přenosné auto ledničky, protože ji bohužel doma nemám. Ale zkoušel jsem do onoho speciálního portu zapojit auto kameru do auta a normálně fungovala.
Co je ovšem pozitivní je výkon dodávaného nabíjecího adaptéru, který i přes opravdu vysokou kapacitu zařízení nabije do 100% stavu během 8-9 hodin. To je relativně pomalé, ale stále se prostě bavíme o menší powerbance, která ještě nepotřebuje podvozek. Nicméně výrobce by mohl dodávat výkonnější adaptér. Je tedy ideální ji po celodenním používání zapojit večer do zásuvky a ráno jste opět připraveni s plnou kapacitou baterie. V praxi lze powerbanku nabít rychleji a to i mimo zásuvku :).
Například solární mobilní panely stejného výrobce s výkonem 60W, kde jsem tuto dobu během slunečného dne zkrátil na krásných 5-6 hodin. Podle mého názoru se tak jedná o ideální produkt pro někoho, kdo hodně cestuje a potřebuje záložní zdroj energie pro více svých zařízení od telefonu až po notebook nebo třeba i auto ledničku. Powerbanka je sice už celkem těžká, má rovné tři kila, ovšem díky praktickému madlu se dobře přenáší a není problém si ji dát třeba i do baťohu.
Takže k závěrům …
|