Strana 2 z 3
Jako první jsem otestoval zubní sonický kartáček T700. Instalační procedura je opravdu velmi jednoduchá. Stačí si nainstalovat aplikaci Xiaomi Home a spárovat kartáček s aplikací. To zabere zhruba 2 minuty. Následně si můžete vybrat, co se má zobrazovat na LED displeji, například vaše jméno, pokud byste kartáčků měli v domácnosti více kusů a snadno si je tak mezi sebou poznali.
Samotné používání kartáčku neskýtá žádná překvapení ani složitosti. Nijak se neliší od používání ostatních sonických kartáčku na trhu. Přidanou hodnotou je ovšem právě ona aplikace kde se časem zobrazují různé statistiky o tom jak často a jak dlouho si svoje zuby čistíte.
Také zde máte přehled nad tím, kolik ještě zbývá energie v integrované baterii, kdy aplikace i sama upozorní, pokud je už baterie na kritické hodnotě. K nabíjení pak slouží bezdrátová nabíječka formou malé dokovací stanice, kam pouze kartáček vložíte. Já osobně nabíjel cca po 4 týdnech, takže výdrž na jedno nabití je opravdu excelentní.
Jako další jsem vyzkoušel chytrý náramek Xiaomi Smart Band 7. I zde je prvním krokem spárování hodinek s telefonem, ovšem skrze jinou aplikaci s názvem Mi Fintess. Ta je plně počeštěna a spárování náramku je otázkou několika okamžiků. Dalším krokem je následně vyplnění vašeho profilu kde se vyplní věk, výška, váha apod.
Podle toho pak aplikace počítá spálené kalorie a další věci ohledně vašeho profilu. Hodinky ovšem toho umí mnohem víc, není problém sledovat váš spánek, srdeční tep, hlídá okysličení krve, a dokonce pomáhá i s dechovými cviky. Velmi šikovná funkce i je vyhledání telefonu či ovládání fotoaparátu nebo hudebního přehrávače na vašem telefonu.
Já nakonec náramek nakonec používal cca měsíc a byl jsem s ním velmi spokojený. Nejsem moc náročný uživatel a tento levnější náramek mi náramně vyhovoval. Velmi příjemně padne na ruku, a hlavně rozumně vydrží na jedno nabití kolem dvou týdnů. Za měsíc ho tak stačí dvakrát nabít. Pokud by vás zajímalo, jak dlouho se náramek nabíjí z cca 10% na 100% baterie, je to kolem dvou hodin.
Příjemná je i jeho váhá, která se zastavila na 13,5g, takže o něm skoro ani nevíte. Také displej samotný je velmi dobře čitelný i na přímém slunci díky AMOLED displeji. Pokud rádi s hodinkami i plavete, zde nebudete mít problém, náramek je plně voděodolný.
Velmi také chválím opravdu nadprůměrnou rozmanitost ohledně nastavení ciferníku. Pokud chcete mít náramek hlavně jako hodinky s tím, že se občas podíváte, kolik jste ušli kroků, není problém si nastavit ciferník tak aby byl co možná nejjednodušší a zobrazoval opravdu jenom čas. Ovšem můžete si nastavit i opravdu plně informační ciferník, kde se dozvíte úplně vše po váš tep a po to jaké bude ten den počasí. Nastavení se tedy meze nekladou a každý si zde přijde na své.
Poslední produktem, na který jsem podíval je automatický dávkovač krmení pro kočky a drobnější psy. Ten je speciálně navržený pro dávkování suchého krmiva v podobě granulí, umožňuje tedy přesné nastavení harmonogramů krmení i množství krmiva pro vašeho domácího mazlíčka.
Pokud jde o samotnou instalaci, po vybalení z krabice stačí tedy jenom dávkovač složit dohromady a zapnout do zásuvky, není tedy vybaven žádnou integrovanou nabíjecí baterii a pro fungování potřebuje být neustále zapnutý v elektrice. Ovšem co mě překvapilo je možnost na spodku přístroje osadit čtyři tužkové baterie pro režim nouzového napájení. V případě výpadku proudu, pokud budete zrovna pryč, tedy váš mazlíček hlady neumře, což je chytré opatření.
Po kompletním složení, naplnění krmnou směsí a zapnutí do elektriky je nutné nainstalovat aplikaci Xiaomi Home (stejnou jako v případě sonického kartáčku) a zde nastavit připojení do domácí HIFI sítě a vytvoření profilu vašeho mazlíčka. To je nutné pro nastavení správného dávkování, abyste například vaší vykastrovanou starší kočku zbytečně nepřekrmovali. Aplikace totiž dokáže celkem dobře odhadnout podle stáří, aktuální váhy a případně či je mazlíček kastrovaný přesně vypočíst kolik daného krmiva bude potřeba každý den připravit. Dokonce lze v aplikaci vyplnit přesné nutriční složení granulí a další parametry, výrobce v tomto ohledu opravdu nic nepodcenil.
Co jistě ocení lidé, kteří budou mít třeba tento automatický dávkovač někde v kuchyni, je trojité těsnění zabraňující úniku pachu granulí do okolí. Všichni jsme někdy zažili granule, které po rozbalení jsou celkem cítit typickým odérem, a pokud byste jich nasypali skoro 2Kg do dávkovače, asi celkem rychle by byla celá kuchyň dost cítit tímto typickým zápachem. Také se zde nachází speciální vysoušecí vložka, která udržuje granule v maximální kvalitě i po delší době co jsou v hlavní násypce. Ovšem tato vložka se musí pravidelně měnit, na což upozorní samotná aplikace. Dobrou zprávou je, že cena této vložky není kdovíjak vysoká, běžně se prodává za cenu kolem 250,-.
Já osobně jsem nakonec tento dávkovač používal cca měsíc pro naši kočku, a nemůžu si toto zařízení vynachválit. Odpadne vám totiž tolik starostí a po cca několika dnech si na to kočka zvykla tak, že vždy těsně před časem krmení už vzorně čekala až jí přistroj nadávkuje nastavené množství krmiva pro každý den. Tento systém je určitě i mnohem méně stresující pro samotné zvíře, protože předtím jsem prostě kočce dával krmení, jak se mi to zrovna hodilo, někdy jsem na to i zapomněl apod. Určitě v budoucnu otestuji i podobné zařízení na dávkování vody, a pokud někdo vymyslí i automaticky čistící kočičí záchod tak budu úplně nadšen :). Jestli jsou nadšeni i domácí mazlíčci je samozřejmě otázkou.
Pojďme tedy k hodnocení.
|