Strana 2 z 5
Po prozkoumání krabičky se tedy podívejme na samotný komunikátor…
Po pravdě, když jsem viděl první fotografie, pomyslel jsem si cosi o něčem, co z nakousnutého jablíčka vypadlo… Nicméně není tomu úplně tak, ačkoli design se drží současného trendu „jeden velký display“.
Tedy přední stranu telefonu tvoří dotyková plocha překrývající téměř celou přední stranu přístroje, je v ní jen otvor pro reproduktor sluchátka a její spodní okraj pod hranou displeje tvoří tři dotykové zóny pro tři tlačítka (zvednuté, položené sluchátko a Windows klávesa). Pod touto plochou je cca 1cm vysoký ozdobný plastový proužek s uprostřed uloženým kovovým plíškem s vyraženým nápisem „nüvifone“ – produkční M10 tento nápis nebudou obsahovat a nebudou s tímto názvem ani distribuovány. Dále celou plochu přední strany obepíná kovový lesklý rámeček, v jehož spodní hraně je otvor pro mikrofon.
Co se klasických tlačítek týká, tak na přístroji najdeme pouze tři, z toho dvě sdružené do kolíbky pro ovládání hlasitosti na pravé straně. Na té dále najdeme ve spodním rohu otvor pro stylus. Stylus je teleskopický a v otvoru drží poměrně dost (to samozřejmě není na škodu, a nezbývá než si přát, aby mu to vydrželo i po delší době užívání).
Pravá strana nám nabídne v horní části konektor microUSB a konektor pro propojení s automobilovým držákem. Poslední klasické tlačítko je zapínací/vypínací a sídlí na horní straně, kterou sdílí společně s 3,5mm jackem pro připojení sluchátek. Na spodní hraně pak najdeme pouze poutko pro šňůrku (tedy ruku na srdce, kdo z nás by si něco takovéhoto věšel třeba na krk).
Zadní strana je tvořena kovovým obdélníkovým plíškem s otvory pro čočku fotoaparátu a hlasitého reproduktoru. Tento plíšek zároveň slouží pro zlepšení příjmu antény. Dále zezadu najdeme jen logo výrobce. Všechny plastové plochy (tedy všechny mimo přední strany a kovového rámečku) jsou vyvedeny v matném na dotek příjemném plastu. Jelikož se nejedná o telefon vysouvací konstrukce, působí celý přístroj pevným dojmem a ani při největší (bezpečné) snaze nikde nic ani nezavrže, leč musíme se smířit se zadáváním znaků přes display pomocí poměrně dobře dimenzované softwarové klávesnice. To je ovšem vlastností trendu moderních čistě dotykových mobilních přístrojů.
Po zatlačení na zadní kryt telefonu, se nám odkryje prostor s baterií, pod kterou se ukrývá slot pro SIM kartu a další slot pro microSD kartu. Co se ukrývá v těle telefonu, na to se podíváme v další kapitole.
|