Strana 3 z 6
Srdcem celého kompletu je smartphone, na který se teď podíváme jako první. Jeho hlavní dominantou je 4,3” Super Amoled display, i přes tuto velice solidní uhlopříčku je zachována celková kompaktnost.
Hlavním nosným prvkem telefonu je jeho masivní kovový rám, který zaručuje velmi solidní pevnost avšak též má na svědomí poněkud vyšší hmotnost, než je u telefonů této velikosti dnes obvyklé - 129g. Ale těch pár gramů navíc těžko někdo pozná. Display je pak překryt odolným sklem Gorilla Glass, které chrání tradičně kameru pro videohovory i přidružené senzory. Vzhledem k využití OS Android 4.0 nejsou třeba ani hardwarová ani senzorová tlačítka.
Zadní stranu tvoří plastová skořepina, která a je z mého pohled asi nejslabším prvkem celého telefonu, po několika sejmutích mám totiž pocit, že nemusí držet pořád úplně pevně. Skrz kryt na nás vykukuje objektiv vestavěného 8MPx fotoaparátu společně s přisvětlovací diodou.
Po sejmutí krytu získáme přístup k baterii a slotům pro SIM a microSD kartu. Co se konektorové výbavy týče, bez zajímavosti rozhodně není přítomnost HDMI konektoru (ten slouží pro přenos obrazu jak do dokovací stanice, tak i jako možný obrazový výstup pro další zařízení.
PadStation, jak si nechává říkat tabletová dokovací stanice má vzhled jako defacto nám již dobře známý tablet Transformer s odklápěcím vybouleným krytem šachty, umožňující vložení telefonu.
Otevíraní je realizováno pomocí posuvné pojistky na horní hraně tabletu. Po otevření dvířek je možno zasunout telefon do těla tabletu, kde se propojí pomocí USB a HDMI konektoru. Pro jeho vyjmutí je pak nutné otevřená dvířka vychýlit ještě o několik stupňů proti síle pantů (chce to trošku odvahy zjistit, že se dvířka neulomí, a že je to tak navrženo). V plastovém zadním krytu tabletové části je dále perforace pro hlasitý reproduktor.
Naproti tomu zepředu najdeme TFT display o úhlopříčce 10,1” a rozlišeni 1280x800 pixelů, který navzdory použité technologii má poměrně dobré parametry včetně pozorovacích úhlů. Systémový konektor na spodní hraně stanice je též starý známý z Transformerů a lze pomocí něj připojit jak PC, nabíječku, tak i klávesnici.
Klávesnice jako dokoupitelné příslušenství sice vypadá stejně jako u ostatních Transformerů, ale nelze ji z jiného modelu použít, protože se jednotlivá zařízení se liší svou tloušťkou.
K tabletu dostaneme i stylus s integrovaným hands-free. To pro svoji funkci využívá spojení pomocí bluetooth. Bohužel není možné stylus zasunout do těla tabletu a tedy je nutno jej mít v přiloženém pouzdře. Stylus má design kovové propisky s několika ovládacími tlačítky, integrovaným mikrofonem i sluchátkem. Zakončen je pak gumovou čepičkou umožňující bez problému ovládat jakýkoliv kapacitní display.
Celkově je design tabletu povedený a opravdu kvalitní jako u "transformeřích" brášků a tedy na velmi vysoké úrovni. Zpracování telefonu je snad ještě povedenější, opravdu pevné a telefon vypadá opravdu elegantně a hodnotně.
A jak to celé funguje?
|