Strana 4 z 5
Hraní her na mobilním telefonu je a bylo vždy limitováno nejen nabídkou her a v mnoha případech jejich příšernou mikrotransakční politikou, ale zejména omezením ovládání na klasickém telefonu. Tyto neduhy řešily klasické kapesní herní konzole, ale ty z pochopitelných důvodů umírají, protože nemají smysl, když jako telefon nefungují a nejedou na ANDROID (nebo Apple) platformě. Co to tedy spojit? Co udělat ANDROID telefon a dovybavit ho možnostmi ovládání a používání co by nejen kapesní konzole? A přesně to ASUS udělal.
Určitě nejlepší ze všech extra příslušenství, které ASUS nabízí. Tohle udělá z vašeho telefonu skutečně kapesní konzoli. Připojení je naprosto jednoduché a lze souběžně používat ten přídavný modul, který tak umožní mít přístupný opět USB TypeC konektor a 3,5mm jack, tentokrát ze spodu.
Vše je přizpůsobeno, aby to současně nezakrývalo ty dva výborné reproduktory. Jediné, co tohle zařízení nemá, je hmatová odezva. Ale to by žralo zbytečně baterii. Pro ovládání her je to asi nejlepší řešení, které jsem k telefonu vůbec viděl a díky přizpůsobení designu telefonu ASUS ROG Phone, je to naprosto perfektní bez jakýchkoliv nevýhod. Pro hráče mobilních her je to „must have“. Cena je 2199 korun vč. DPH.
Nicméně některé by mohl zaujmout trochu jiný ovladač. Udělá z telefonu něco jako Nintendo kapesní konzoli. Obsahuje totiž druhý dotykový display. Výhodou je nicméně druhá baterie, která má dokonce 6000mAh, takže v kombinaci se 4000mAh baterií v telefonu tohle poskytuje velmi slušnou výdrž telefonu.
Nasazení a ergonomie používání jsou velmi snadná. Řešení je také aktivně chlazeno. Bohužel samotné využití je omezené. Pokud čekáte že ten spodní display budete používat pro ovládání toho horního na kterém jede hra, tak to moc nefunguje. Ale ostatní fyzická tlačítka jsou mapovatelná. Tento ovladač by tak mohl být zajímavý tak pro mobilní streamery. Nicméně myslím si, že by ASUS mohl zapracovat na jeho potenciálu využití dál. Cena je nicméně vzhledem k výbavě samozřejmě vyšší. Stojí 5499 korun vč. DPH.
Další možností je, že můžete telefon používat jako počítač. Tedy teoreticky, desktopový režim chybí. Opět tedy nevyužitý potenciál. Nicméně dokovací stanice to je a umožňuje připojení ke klasickému monitoru nebo TV (HDMI i displayPort) je zde LAN konektor pro internet, jsou zde USB porty, 3,5mm zvukový konektor, microSD slot atd.
Umožňuje prostě ovládat mobil přes počítačovou klávesnici a zobrazovat vše na velký monitor. Hraní některých her tak může být docela zajímavé :). Rozhodně zajímavá věc. Přijde vás na 3490 korun vč. DPH.
Pokud vám nevadí kabel, tak ASUS nabízí ještě jednodušší dokovací stanici. Do té se telefon nevkládá. Připojuje se normálně kabelem, ale nabízí také základní konektivitu pro připojení klávesnice, monitoru, LAN atd.
Je o něco jednodušší a méně vybavená, ale tomu odpovídá i mnohem přístupnější cena, která činí jen 1499 korun vč. DPH.
Pokud vám jde o připojení telefonu k monitoru nebo TV, projektoru apod. Ale nepotřebujete už připojovat klávesnici apod. tak místo té desktopové dokovací stanice můžete použít tohle. Jedná se o modul, který připojíte přes HDMI či USB k projektoru, TV nebo monitoru a bezdrátově přenášíte obraz z vašeho telefonu.
Dá se to tedy kromě hraní hry použít i pro prezentaci fotografií, videí apod. Opět lze samozřejmě zkombinovat s jinými příslušenstvím. Cena ASUS WiGig Display Dock činí 4450 korun vč. DPH.
- ASUS ZS600KL ROG Phone Case
K telefonu také existuje pouzdro, ale upřímně je to určitě nejslabší produkt ze všech. V první řadě je plastové a má tři díly, a poměrně složitě se to nasazuje a ne úplně to jako pouzdro na telefonu drží. Navíc to nasazování a sundavání budete absolvovat pokaždé, když budete chtít použít téměř jakékoliv výše uvedené příslušenství.
Chápu, proč není silikonové, ale přijde mě to naprosto nesmyslné řešení a určitě se to jako pouzdro dalo vyřešit lépe, zejména za tu cenu 649 korun. Tady tedy ASUS bude muset ještě hodně zapracovat. Asi lepší než nic, ale stejně. Na rozdíl od všeho ostatního příslušenství tohle pouzdro nepůsobí prostě dobře.
|