Strana 3 z 4
Asus Eee Slider je stejně jako jeho bratříček Transformer a valná většina současných tabletů postavena na ARM řešení firmy nVidia a jejich Tegře 2. Jedná se o APU čipové řešení s dvoujádrovým procesorem taktovaným na 1GHz a grafickou kartou zvládající práci i s 1080p formátem. RAM je typu DDR2 a má velikost 1GB. Slider se v současnosti prodává pouze v jedné hardwarové konfiguraci s 32GB vnitřním úložištěm, které je možno rozšířit pomocí microSDHC paměťové karty. Pomocí funkce USB-host lze samozřejmě připojit i externí HDD. Když jsem už u této funkce, je dobré zmínit možnost připojit přes USB i myš nebo externí klávesnici.
Dominantou tabletu je jeho IPS display, ten má úhlopříčku 10,1“, rozlišení 1280 x 800 pixelů. A dokáže sejmout až 10 jednotlivých dotyků pomocí kapacitní technologie. Subjektivně je display velmi dobrý, a rovnoměrně podsvícený pomocí LED. Bezpečnost displeje zajišťuje sklo s povrchem odolným proti poškrábání.
Konektivita s okolím je zajištěna pomocí Wi-Fi standardů 802.11 b/g/n, bluetooth v2.1 + EDR. Do budoucna se plánuje ještě model s 3G modulem (ten by se měl na trh dostat ještě před Vánoci tohoto roku).
Samozřejmě nechybí ani vestavěný GPS modul, G-senzor, elektronický kompas a senzor intenzity okolního světla. Tedy v podstatě nechybí nic z běžné výbavy v tomto segmentu.
Multimédia zastupuje v první řadě mimo již zmíněného výstupu pro sluchátka, HDMI též integrovaný 5MPx fotoaparát vybavený autofocusem. Ten je umístěn na zadní straně. Popravdě samotné focení tabletem působí poměrně komicky :-) -při dobrém světle dosahují pořízené fotografie průměrné kvality, avšak díky absenci přisvětlovací diody a předpokládanému užití uvnitř interiéru nelze očekávat jeho časté používání.
O napájení se pak stará vestavěný Li-Ion akumulátor o kapacitě 2260 mAh. Výrobcem udávaná hodnota výdrže až 8 hodin nás v praxi jak se dočtete dále, nás velmi příjemně překvapila a není daleko od reálně dosažitelné.
V námi testovaném exempláři byla přítomna verze operačního systému Android 3.1 ve své víceméně standardní verzi, nicméně lze předpokládat, že po vydání Windows 8 budeme mít určitě volbu i tímto směrem. Asus nám do Androidu přichystal i tak přídavek v podobě několika aplikací. Je tedy přidána podpora DLNA pro sdílení médií s ostatními zařízeními.
Stejně jako u Transformeru je přítomna aplikace MyCloud umožňující vzdálenou práci se soubory uložených na cloudovém prostoru i v dalších počítačích v síti.
Díky použitému hardware je umožněn přístup na službu Tegra Zone. Tedy Market aplikací určených pouze pro zařízení na Tegra platformě.
Co by mohlo být lepší je například podpora DivX a dalších multimediálních formátů již v základu. V současném stavu jsem tak odkázáni na přehrávače třetích stran (já nejraději používám Rock player).
|