Strana 4 z 4
Firma Asus se nám jak se zdá snaží s každým svým modelem na poli tabletů dokázat, že tablet nemusí být jen nudná placka, ale zároveň i zařízení na kterém se mimo klasických tabletových funkcí dá dělat i něco více práce s textem. Slider mě osobně docela velmi příjemně překvapil. Tedy pojďme se podívat na jednotlivé poznatky, které jsme nashromáždily za cca 2 týdny intenzivního testování jednotlivě.
Rychlost: Tegra 2 společně s 1GB RAM systémem hýbe dostatečně a za celou dobu používání jsem nezaznamenal výrazný problém s odezvou systému nebo pomalejšími reakcemi. Co beru jako velkou výhodu je přítomnost resetovacího tlačítka pro nenadálé případy (úplný zátuh systému se mi povedl jen jednou), jen by mohlo být (ač je zapuštěné dá se stisknout) umístěno dále od ovládání hlasitosti.
Ovládání: Jakožto u tabletu je u Slideru samozřejmě hlavním ovládacím prvkem jeho dotykový display. Ten je, jak bylo řečeno velmi kvalitní, jak co se do podání obrazu týče díky použité IPS technologii, tak i odezvou na dotek (podporuje až 10 jednotlivých doteků). Avšak Slider disponuje i velmi pohodlnou klávesnicí na které nebyl sebemenší problém i několik hodin psaní na ICQ, popř. práce s maily v komfortu ne o moc horším než na jakémkoli netbooku. Náklon displeje a jeho relativně malá vzdálenost od klávesnice ani nevyvolává potřebu touchpadu. Subjektivně se mi Slider ovládal ještě o něco lépe než Transformer. Celkové rozměry, hmotnost v součinnosti s povrchovou úpravou poskytují jistý úchop tabletu jak v zavřeném, tak i otevřeném stavu.
Multimédia: Ačkoli díky klávesnici umožňuje Slider i možnost práci s textem, bude samozřejmě zcela určitě nejvíce používán jako multimediální nástroj, pro brouzdání po webu či základní komunikaci přes Facebook nebo jiné kecálky. Použitá Tegra2 má dostatek výkonu v oblasti multimédií jak po přehrávání videa až v 1080p, tak i pro hry. Ovšem vekou slabinou a opravdu škodou je zvuk. Ani nejde tak o kvalitu reproduktorů, ale hlavně o jejich velmi nevhodné umístění, kdy jsou v zavřeném stavu připláclé displejem a v otevřeném je naopak zvuk odrážen směrem od posluchače. Fotoaparát se pak drží v průměru i přes svou spornou využitelnost.
Výdrž: Asus Slider je dodáván s Li-Ion akumulátorem o kapacitě 2260 mAh (24,4 Wh) a udávanou výdrží 8 hodin provozu. I když se tak často nestává, při testech se výdrž dostala téměř k této hodnotě (cca 7,5 hod). Při občasném použití (chvíli po ránu, chvíli před spaním), nebylo nutno nabíjet maximálně 3 dny. Tedy hodnoty dle mého velmi dobré.
Asus Slider SL 101 v nás po testování zanechal velmi příjemný dojem. Pokud tedy sháníte tablet na OS Android, neměl by Asus Slider uniknout Vaší pozornosti. Pokud se pro něj rozhodnete, zchudne vaše konto za námi testovanou variantu o cca 12 500,- Kč, což není s ohledem na konkurenci vůbec špatná cena. Jedinou výraznou nevýhodou tak zůstává slabý zvukový projev (respektive hodně nešťastné umístění reproduktorů). Mimo toto se nám Asus Slider líbil o chloupek více než jeho mladší a dříve testovaný bratříček Transformer a rozhodli jsme se udělit na tento produkt doporučující ocenění. Asus tedy znova ukázal, že tablet nemusí být jen nudná placka. A jak se Asus Slider líbí vám?
Za zapůjčení děkujeme společnosti ASUS
|