Strana 2 z 3
- Telefon Xiaomi 12T 5G v praxi
Balení telefonu je stejné jako u 99% konkurence, krabička je na výšku a šířku jenom o něco větší než samotný telefon. Uvnitř je pak telefon velmi dobře chráněn vůči poškození vrstvou kartonu.
Telefon je z výroby na displeji opatřen ochranou folií.
V balení pod telefonem se pak nachází výkonná 120W nabíječka a USB-C kabel, sluchátka zde ovšem nenajdete.
Přední display kryje ochranné sklo Gorilla 5 a plastové rámečky, nejedná se tedy o kov jako u modelu 12 Pro. Ovšem na vzhledu to nijak zvlášť neubírá a při pokusu o telefon prohnout nikde nic nevrže. Vše perfektně lícuje a díky zaobleným bokům se telefon i velmi příjemně drží v dlani. Pokud se zaměříme na spodek přístroje, uprostřed je USB-C konektor, nalevo od něj pak slot na SIM kartu a napravo pak krycí mřížka reproduktoru.
Pokud telefon otočíme, najdeme zde obdélníkový vystouplý rámeček, kde se nachází všechny fotoaparáty a LED dioda. Povrch kolem je matný a skvěle odolává otiskům prstů.
Telefon jsem používal jako svůj vlastní pár týdnů a rozhodně za tu cenu jde o působivý model. Dokonce, i když jsem se opravdu snažil dohnat telefon na pokraj svých možností hraním velmi náročných her, nebo nahráváním 8K obsahu, či měl spuštěných 20 aplikací naráz, nezaznamenal jsem žádné větší zpomalení. V tomto ohledu tedy musím 8 jádrový procesor pochválit. Dobrou zprávou je, že i při opravdu extrémní zátěží se mi nepodařilo procesor přehřát tak, aby musel snížit svůj výkon. Vnitřní chlazení tedy funguje na jedničku a podle mého názoru je i dosti předimenzované, protože telefon byl po většinu času maximálně vlažný.
Pokud se zaměřím na displej, je poznat, že se jedná o špičkový AMOLEM 120Hz 12bit panel s velmi jemným PPI 466. Zde už opravdu nemáte šanci okem zahlédnout jednotlivé pixely, obraz je díky tomu opravdu krásně jemný. Samozřejmě na špičkový panel Xiaomi 12 Pro, který jsem testoval minule, to úplně nemá, ovšem tento telefon stojí skoro polovinu. Displej umí až 120Hz, ovšem pokud potřebujete šetřit baterii, tak díky technologii AdaptiveSync Pro lze snížit frekvenci výrazně. Display je také velmi dobře čitelný i za velmi slunečného dne díky maximálnímu jasu 900 nitů. Není to nic extra, ale velmi rozumný průměr.
Co ale zajímá asi nejvíce lidí, jak si vede integrovaný fotoaparát, kde díky třem senzorům, kde nejlepší z nich poskytuje rozlišení snímače parádních 108 megapixelů. Za sebe mohu říci, že jsem byl maximálně spokojený s podáním barev a vynikající ostrostí. Díky opravdu velikému snímači pak není problém fotit ani při zhoršených světelných podmínek, což je obvykle největší bolístka většiny mobilních telefonů na trhu. Na druhou stranu kvalitativně už v téhle cenové hladině tento telefon nijak nevyniká.
Dalším krokem bylo vyzkoušet, jak moc dobře dokáže telefon zaznamenat video obsah. Díky trojici senzorů není tedy problém natáčet videa až v kvalitě 8K ovšem s omezením na 24 FPS. Osobně doporučuji jít spíše cestou 4K, kde lze nastavit více snímků za vteřinu. Hlavně u velmi rychlých záběrech to vypadá mnohem lépe. 8K rozlišení je vhodné spíše do statických záběrů nebo s pomalejším pohybem. Také se připravte na to, že záznam v 8K zabere hodně místa a integrovaných 256GB se může velmi rychle zaplnit.
Ohledně zvuku, zde vládne dvojice kvalitních reproduktorů s certifikací Dolby Atmos, které se postarají o zajímavé ozvučení a mobil lze v případě nutnosti použít i jako přenosný reproduktor. Ovšem na kvalitu zvuku u modelu Xiaomi 12 Pro to rozhodně nemá, to je úplně jiná liga. Každopádně ve své cenové třídě se jedná o nadprůměr.
Pojďme tedy k hodnocení.
|