Strana 1 z 3
- Xiaomi Poco F6 Pro – TEST a RECENZE
lepší verze proti výhodnému Poco F6? Možná ne ve všem.
Čínská společnost Xiaomi, respektive její dceřiná značka Poco, vydala letos také novou řadu telefonů a cíleně z pohledu co nejlepšího výkonu za danou cenu. Přičemž se ale pohybuje v cenové hladině, kde už se moc kompromisů dělat nemusí. Na trhu jsou nyní dva modely F6 a F6 PRO, kdy druhý jmenovaný je výrazně dražší. Konkrétně oficiálně stojí od 14 999 korun, proti 11 999 korun za F6. Dnes jsou už jejich ceny níže, kdy F6 se dá pořídit za méně jak 10 tisíc. V mnoha směrech jsou si podobné.
Poco F6 Pro se například spoléhá na výkonný Snapdragon 8 Gen 2, který je vyrobený na pokročilém výrobním 4nm procesu u TMSC. Najdeme zde osmijádrový procesor s frekvencí až 3,19 GHz. O grafickou část se pak stará grafický procesor Andreno 740. Výkonnější GPU je ale jedinou výhodou proti F6, která spoléhá na názvem modernější Snapdragon 8 Gen 3, ovšem CPU výkon je stejná, má o trochu slabší iGPU. Oba telefony mají jinak 512GB vnitřní paměti, nerozšiřitelné a 12GB RAM.
V čem se výrazněji liší je zpracování, kdy PRO verze je těžší, kdy kormě jiného má masivnější chlazení, aby dokázal z daného procesoru ždímat maximální výkon a navrhnul zcela nový způsob chlazení Liquidcool 4.0 se systémem Iceloop. Tomu napomáhá kombinace odpařující se proudící kapaliny a grafitové vrstvy pro ještě lepší chladící výkon. Výrobce se chlubí tím, že toto chlazení má celkovou chladící plochu 5000 mm2.
Co se týče designu tohoto modelu, tělo telefonu se hodně spoléhá na ploché hrany. Proti F6 došlo k masivnímu zlepšení ohledně materiálů. Tělo již není plastové, ale je z kvalitního a mnohem pevnějšího hliníku. Kde mě ovšem telefon překvapivě zklamal je certifikovaná odolnost, protože se zde výrobce zasekl na IP54, zatímco ten levnější plastový model F6 disponuje certifikací IP64. To znamená že výkonnější kovový model je méně odolný a výraznější namočení nejspíše nepřežije.
Displej má již zmíněných 6,67,“ jde o AMOLED DotDisplay se 120Hz a rozlišením 3200 x 1440, jemnost displeje je tedy na parádních 526 ppi. Display nabízí plné pokrytí DCI-P3 a dokáže snímat dotyk rychlostí 480 Hz. Co se týče svítivosti, dokáže při maximálním jasu dosáhnout až na špičkových 4000 nitů, což je mnohem lepší než F6. Dále nechybí certifikace HDR/HDR10+ a Dolby Vision, což je dneska už celkem standart. Chráněn je tvrzeným sklem Gorilla Glass 5, což je ovšem mírně horší, než u levnějšího modelu F6.
Pokud jde o datové uložiště, u nás se prodává ve dvou verzích. Mnou testovaná 1TB verze s 16 GB RAM verze a pak je tu ještě levnější model s 512 GB a 12 GB RAM. Samozřejmě nechybí rozumná foto výbava (4 zadní a jeden přední), i kde má PRO lepší parametry než F6, ale ne o moc. Baterie má 5000mAh a podporuje rychlé 120W dobíjení, což je lepší než 90W u F6. Ovšem bezdrátové dobíjení u obou nadále chybí. Telefon pak vyráží na náš trh s ANDROID 14 a opět velmi výraznou nástavbou HyperOS.
Podívejme se tedy na telefon podrobněji …
|