Strana 2 z 3
Balení hodinek je tradičně u tohoto výrobce velmi kvalitně provedené a hodinky samotné jsou dobře chráněny vůči případnému poškození.
Uvnitř najdete hodinky s již připevněným řemínkem, žádné další řemínky v ceně nenajdete. Vedle toho je zde i nabíječka, tedy přesněji modul pro nabíjení hodinek s USB portem, ale nabíjecí adaptér už v balení není. Nicméně samozřejmě to funguje přes jakýkoliv standardní současný USB adaptér nebo PC apod.
Na první dojem se rozhodně nechce věřit, že tohle jsou hodinky za cenu cca 3000 korun. Vypadají velmi dobře a hliníkové tělo hodinek působí velmi luxusním dojmem a vyměnitelný kulatý horní rám (luneta) je zajímavý nápad, kdy jednoduše a rychle můžete změnit styl. To samé platí i o použitých standardizovaných řemíncích.
První, co vás čeká při použití Xiaomi Watch S3 je pochopitelně instalace hodinek samotných a spárování s vaším telefonem. Dobrou zprávou je, že doprovodný program Mi Fitness je dostupný jak na Android, tak i pro iOS od Apple a je dokonce i počeštěný, což v minulosti u tohoto výrobce rozhodně nebylo pravidlem. V tomto směru tedy velký krok vpřed vůči Českému zákazníkovi.
Následné propojení hodinek s telefonem zabere cca 5 minut, a je řešeno velmi chytře. Na LCD displeji hodinek se objeví QR kód, který skrze telefon vyfotíte, a spárování je hotové. Nemusíte tedy opisovat žádný číselný kód apod. V dalším kroku si vytvoříte účet, kde vyplníte údaje o věku a tělesných dispozicích, poté již nic nebrání tomu krmit každý den aplikaci daty o svém pohybu a ta následně vše vyhodnotí.
V aplikaci si také můžete stanovit cíle o tom, jak moc se chcete hýbat a pokud celý den nic neděláte, hodinky vám to připomenou, že byste se už konečně mohli začít něco dělat, tj snaží se vás motivovat.
Já osobně jsem si nakonec stanovil cíl na 10 000 kroků denně, což se mi podařilo celkem často, ono při mém sedavém zaměstnání to beru celkem jako úspěch. Ovšem je pravdou, že tyto hodinky motivovaly mnohem více chodit pěšky, než je u mě obvyklé. V tomto směru vidím v používání hodinek jako velké plus, prostě vás neustále motivuje se překonávat a pomáhá k tomu i doprovodná aplikace. Pokud bystě třeba měli v plánu s hodinkami běhat i za nepříznivého počasí, nemusíte mít strach. Výrobce sice neudává odolnost IP68, ale udává 5ATM. Měly by bez problémů odolat vodě, a to i plavání, nicméně výrobce upozorňuje, že to má limita a odolnost není trvalá. Jinými slovy na plavání apod. aktivity bych je osobně nedoporučoval a do sprchy je také nenoste.
Za cenu pod 3000 korun nelze čekat zázraky, přesto jsem byl jejich používáním mile překvapen. Vzhledově vypadají téměř jako klasické staré analogové hodinky, což se dá ještě umocnit použitím nějakého „retro“ ciferníku. Hodinky ovšem nejsou až tak masivní aby se daly označit jako čistě panské, rozhodně bych se je nebál doporučit i ženám, k čemuž dost pomáhají vyměnitelné lunety, kde není problém si hodinky společně s vyměnitelnými řemínky přizpůsobit barevně i k vašemu šatníku. Prozatím jich na oficiálních stránkách Xiaomi najdeme 6 různých barevných variant s cenou 1099,- s DPH, pokud by se vám cena zdála vysoka, v balení najdete i stejně barevně sladěný řemínek. Samotné řemínky pak začínají na ceně od 349,- za základní modely až po 599,- za kvalitnější kožené. Cena samotného příslušenství tedy není nějak vysoká, což je velmi pozitivní.
Pokud jde o navigaci hlavním menu hodinek, je velmi intuitivní a lehké, protože AMOLED display je dotykový. Na boku se pak nachází dvě tlačítka, kde jedno slouží k aktivaci hlavního menu a druhé pro rychlou volbu sportovních profilů jako je třeba chůze, cyklistika nebo plavání. Další funkce jsou pak informace o spálených kaloriích, jak dlouho jste byly ten den aktivní tj. v pohybu apod. Velmi chytré je také to, že aby se hodinkám rozsvítil display a mohli byste se podívat na čas, stačí pouze mírně pootočit rukou ve vodorovné ose tam a zpět a display se automaticky rozsvítí.
Výrobce vybavil hodiky baterií o kapacitě 486 mAh a slibuje výdrž až 15 dní v úsporném režimu a kolem 5 dní v tom běžném kdy jsou po většinu času zapnuté všemožné senzory a také samotný display je mnohem víc e aktivní. Já osobně jsem nabíjel každé 4 dny v běžném režimu a s tím velmi úsporným jsem se dostal na 14dní. V tomto směru tedy výrobce moc nekecá a nesnaží se tedy zákazníka obalamutit nereálnými čísly. Pokud jsem měl zapnutou GPS, tak jsem takto fungoval bez problémů celý den, tento režim je na baterii opravdu velmi náročný a rozhodně doporučuji ho využívat, jenom pokud to nutně potřebujete. Dobrou zprávou je, že plně nabité jsou cca do hodiny a pouhých 5 minut nabíjení stačí na 2 dny normálního provozu.
Takže k závěru …
|