Strana 2 z 4
Balení je v aktuálním červeném stylu ADATA XPG, v minulosti bylo na balení více černé barvy :). Krabice obsahuje všechny informace, které je třeba znát a vědět.
Uvnitř najdeme zdroj klasicky uložený. Kabely jsou samostatně v brašničce a velkém igelitovém pytli samostatně.
Pokud jde o samotný zdroj, žádné zvláštnosti výrobce nevymýšlel. Konstrukce i design jsou velmi strohé a jednoduché. Hmotnost je 1,45kg, tedy není nějak extrémně lehký, což by svědčilo o snaze šetřit.
Protože jde „jen“ o 850W zdroj, který sdílí design se 750W modelem a ještě slabším 650W, tak je tu samozřejmě méně napájecích konektorů pro kabeláž, než jsme zvyklí vídat u 1000W+ zdrojů. To je samozřejmě logické. Nicméně i 850W zdroj má více než vše, co je třeba i pro rozumně výkonný PC.
Zdroj nemá žádné RGB podsvícení, žádné LCD obrazovky.
Pokud jde o kabeláž, tak celkem standardní provedení, i když není všechno ploché, jak jsme čím dál častěji vídat u novějších zdroj. Stejně tak jsou kabely poměrně tuhé. Protože jde o starší ATX 2.x formát, nenajdete ten nový 12VHPWR, který navíc také je nahrazován novou verzí, protože jak víte, NVIDIA udělal designovou chybu při jeho konstrukci a měl tendenci hořet.
Jinak tu máme vše, co je třeba, také délky jsou standardní. Žádné zvláštnosti.
Co mě trochu překvapilo, že na kabelech chybí uvedení parametrů, ale co jsem pátral, tak jsou běžných 16AWG a 18AWG většina. Takže OK. Napájecí kabel ke zdroji je s klasickým konektorem, nejde o supervýkonný zdroj, který by potřeboval ten s mohutnějšími kolíky.
Pokud jde o vnitřní uspořádání, platformu zdroje vyrábí, co by OEM partner, firma CWT. Velmi rozšířená a populární platforma, kterou najdeme skoro bych řekl u většiny podobných zdrojů. A řadu z nich jsme i testovali. Použitý design tak není pro nás nijak neznámý.
Jde o starší verzi, která je postavena kolem standardu ATX12V v2.52. Základem je dnes běžná jedna silná 12V větev, což je dnes nejčastější konstrukce současných zdrojů s aktivním PFC. Testovaná nejvýkonnější 850W verze série Core Reactor, má na té jedné 12V větvi konkrétně 70,8AA při 850W. Zdroj je certifikovaný jako 80Plus GOLD s tomu odpovídající účinností.
Vnitřní uspořádání je dobré. Nejde o zdroj s nějak vyloženě odfláknutým zpracováním, byť snaha o cenově dostupnější řešení patrná je. Design používá jako hlavní japonské kondenzátory v mixu s Taiwanskými. Snad co jsme si všimli, tak zjevně existují dvě verze, kdy na promo fotkách má hlavních kondenzátor parametry 420V/680uF, ale námi testovaná verze má „jen“ 400/680. Podle všeho skutečně existují dvě verze, ta úplně původní a pak ta naše, která je už ale také delší čas v prodeji a objevila se o rok později. V praxi by to malý rozdíl v některých aspektech znamenat mohlo (a mělo), ale nic zásadního. Pasivy jsou celkově docela malé, což je asi jediný výtka.
Nicméně nejsme „elektro-technický web“ takže nějaké další podrobné rozborky necháme v tomto směru pitvat nadšencům na jiných magazínech. Rychlým pohledem dovnitř tedy nezjišťujeme žádné nedostatky. Naopak nás docela překvapilo velmi kvalitní zpracování, kde si výrobce dal pozor i na detaily. Vše je solidně a funkčně udělané.
Pokud jde o chlazení, zdroj překvapivě nemá dnes docela obvyklý pasivní režim. 120mm velký ventilátor (HA1225H12F-Z) má sice řízení otáček ale točí se pořád. Kolem 650ot/min v nižší zátěži, a pořádně se roztočí kolem 350W+ zátěže. Maximem je pak až 2300ot/min.
Podívejme se tedy na to, jaký je v praxi a zda všechno funguje podle předpokladů …
|