Strana 5 z 5
Akasa Zen - dojmy, závěr a hodnocení
Měřit teploty v počítačových skříních nebudeme. Handrkovat se o 1-2°C, které navíc ovlivní aktuální teplota v místnosti, proti jiným skříním nám přijde jako pitomost a tak se zaměříme jen na hodnocení montáže, zpracování a návrhu.
Kromě již zmíněných menších a nepodstatných obtíží s montáží zdroje je zabudování součástek bez problémů. Možná některé zamrzí nebezšroubková úprava, ale pokud se ve skříni nehrabete každou chvíli, pak je vám tato skutečnost celkem ukradená. S montáží komponent do skříně jsme neměli žádné problémy.
Jasným kladem je přítomnost hned dvou dobře zpracovaných ventilátorů, ovšem skvrnou na řešení chlazení je sice pěkný, ale nepropustný přední plast. Právě přední plast dělá velkou část dobrého vzhledového dojmu celé skříně. Co se týká povrchové úpravy, tak opět je na místě kritika. Bohužel i výrobce této skříně zvolil matnou úpravu černého laku a díky tomu je snadné na povrchu nechat nepříliš snadno vyčistitelné stopy otisků prstů atd. A přitom by stačilo celou skříň ošetřit bezbarvým lakem.
Celková konstrukce skříně je pevná tak akorát. Bočnice jsou z přijatelně tlustého plechu a rozhodně nebudou vibrovat a vytvářet tím nežádoucí hluk. Za klad nepovažuji perforaci bočnice a přítomný plastový windtunel - přežitek nepřinášející dnes mnoho užitečného při zvolené koncepci chlazení skříně.
Hodnocení
Bodové hodnocení v tabulce se nám osvědčilo a tak ho aplikujeme odedneška i na počítačové skříně. Do hodnocení se započítává i cena výrobku.
Testovanou skříň zapůjčil NWT-Computer
Co lze k dnes testované skříni ještě dodat? Takřka nic. Za 1200 korun s DPH, co tato skříň stojí je konkurentem ke skříním Thermaltake Mambo a Cooler Master 330. A určitě si Zen nedělá ostudu. Svým vzhledem může zaujmout a ani zpracováním se nemusí stydět. Příště se zase podíváme na další skříň, mnoho dotazů je směřováno na Cooler Master 330, tak se na něj podíváme.
AUTOR: Jan "DD" Stach |
---|
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně. |
|