Strana 2 z 5
Už na balení si ASUS dal záležet a je evidentní, že cílí na publikum, které rádo lepší a hlavně funkční věci. Krabice je hodně netypická pro PC skříně.
Až jsem překvapen, že tak těžkou case takhle zabalil, nicméně podobná balení s odnímatelným vrškem mají i mnohé monitory a TV a funguje to.
Skříň je dostupná pouze v černém provedení s několika malými zlatými prvky (ProArt nápisy). Celkově velmi elegantně vyhlížející skříň, která je konstrukčně a materiálově cíleně jednodušší/efektivnější.
Jde o unikátnější konstrukci, byť ASUS nevymýšlel nějaké drahé materiály a vyloženě neobvyklé prvky hlavní konstrukce. Takže většina šasi je klasicky ocelová, kdy spodek, hořejšek a předek jsou tvořeny masivními plastovými panely s různými průduchy apod.
Rozvržení skříně je jinak standardní, zdroj je dole pod tunelem. Case umožňuje i vertikální osazení grafické karty a výrobce na to pamatuje jak zadní konstrukcí, tak malým větráním ve skleněné bočnici, což je zajímavý a neobvyklý detail.
Skříň má nahoře jakousi plastovou nástavbu, protože případný výměník se montuje do ní, horní panel lze ale snadno odsunout a je také perforovaný a prachovým filtrem.
Zaujme rozhodně detail horního panelu, kde je neobvyklý prvek fyzicky „zamykatelného“ hlavního tlačítko. Bohužel to vedle, tedy reset tlačítko, už tuto funkci nemá. Trochu nevyužitý potenciál ;). Zaujme také přepínač režimu ventilátorů ohledně jejich regulace, kdy uvnitř skříně je PWM modul.
Zajímavé je také tlačítko pro ovládání toho IR senzoru s indikací stavu „prachu“.
Spodek skříně nabízí hodně prostoru pro nádech zdroje, a především neobvyklá zadní integrovaná kolečka, kdy je tedy možné skříň zepředu přizvednout a na těch kolečkách snadno posunout. To se může hodit.
Jinak pod těmi standardními nožičkami skříně (gumové pady) se ukrývají otvory pro možnost našroubování kancelářských koleček, které si ovšem musíte sehnat extra. Nicméně ano, tahle skříň může mít prostě kompletní kolečka a může tedy jezdit :).
Podívejme se dovnitř …
|