Společnost Be Quiet! je na trhu již mnoho let a za tu dobu si získala pověst výrobce kvalitních počítačových skříní s unikátním designem, zaměřeným především na co nejtišší provoz PC komponent uvnitř. O čem jsem měl možnost se přesvědčit hned u několika modelů, které jsem měl možnost otestovat v minulosti. Konkrétně v této modelové řadě jsem již testoval model Dark Base 700 a Dark Base 900 Pro. Durhou jmenovanou dokonce v obou již vydaných revizích. Ovšem model Dark Base 900, zatím otestování unikal. Dnes se na něj podíváme, i když již není úplnou novinkou, stále se samozřejmě nabízí. A tak je na místě se na něj podívat.
Výrobce se při návrhu skříně zaměřil nejen na moderní a decentní design, ale hlavně na kvalitu zpracování. Tak jak jsme již u tohoto Německého výrobce zvyklí prvotřídní. K tomu ještě jako bonus dostaneme odhlučnění nejen na bočnicích, kdy ani jeden z bočních panelů není průhledný a tedy ze skla. Také tu máme tiché chlazení za asistence osazených Silent Wings ventilátorů Be Quiet s hlučností maximálně 15.5dB(A). Co zde nenajdeme vůbec je RGB podsvícení, přece jenom se jedná o model vydaný na trh již v roce 2016 a hlavně tento výrobce se RGB bránil zuby nehty opravdu velmi dlouho a teprve až tento rok začal alespoň své ventilátory osazovat alespoň RGB prstencem. Na to se v recenzi také podíváme, protože mi byl poskytnut na testovaní nejnovější AIO tohoto výrobce, který již nějaké to RGB má také. Takže můžeme očekávat, že další generace skříní od Be Quiet! bude mít podsvícení také, ať už formou ventilátorů, nebo nějakých dalších RGB prvků zabudovaných přímo v konstrukci.
Co tuto skříň odlišuje od konkurence, je také variabilita vnitřního uspořádání. Tedy neobvyklá možnost si otočit uvnitř PC takzvaně vzhůru nohama. Toho je docíleno modulární konstrukcí a uživatel má tak na výběr a může se rozhodnout která varianta je pro něj vhodnější. Musím ale připomenout, že výchozí nastavení skříně je klasické, tak jak jsme u 99% skříní zvyklí. Co se týče ochrany skříně před prachem, na přední masce je jeden filtr před oběma předními ventilátory. Další filtry zde nejsou potřeba, protože zdroj si nasává vzduch uvnitř skříně, jelikož na spodku skříně není žádná perforace, kudy by zdroj mohl vzduch nasávat. A zadní ventilátor pak fouká vzduch ven ze skříně, takže zde žádný filtr už být nemusí.
Hlavní body udávané výrobcem:
Podpora základních desek až do rozšířeného formátu E-ATX
Předinstalované tři 140 mm ventilátory Silent Wings 3 PWM
Podpora pro AIO s radiátorem až 420 mm
Ultra tichý chod skříně s maximální hlučností 15.5 dB(A)
Kombinace kvalitních materiálů jako je ocel a hliník
Co se týče omezení na velikost instalovaného HW, délka grafické karty může být až 323 mm pokud necháme ve skříní koše na pevné disky. Pokud je ze skříně odstraníme, lze tuto hodnotu navýšit až na úctyhodných 472mm. Výška chladiče na procesor může být až 185mm, což je velmi nadstandartní hodnota a do skříně se tak vejdou i ty největší vzduchové chladiče na trhu. Ohledně ventilátorů je skříň v základu vybavena třemi 140mm ventilátory, ovšem maximální kapacita skříně dovolí nainstalovat až dvanáct ventilátorů, což je víc než dostatečné a není tedy problém vytvořit ve skříni opravdu masivní průvan.