Strana 3 z 5
Po odkrytí bočnice se naskytne náhled na celé uspořádání vnitřku skříně. V levé dolní části je místo pro základní desku a pod ní je pozice pro napájecí zdroj. Za předními ventilátory se pak nachází koše na pevné disky. Ty jsou odnímatelné, a pokud tedy nebude mít nutnost instalovat opravdu velké diskové uložiště, rozhodně doporučuji je ze skříně vyndat. Zlepšíte tak proud vzduchu od předních ventilátorů a také nepatrně snížíte hluk celé skříně. Nad těmito koši se ještě nachází dvě pozice pro klasické 5.25“ pozice což opravdu prozrazuje, že se jedná o celkem starou edici skříně, ovšem někomu se i toto může stále hodit.
Z druhé strany skříně vidíme způsob uchycení desky, které je trochu zapuštěn dovnitř s vzniká zde tak více místa pro kabely od zdroje. Tento cely plech jde vyndat a otočit. Najdeme zde také tři gumové průchodky pro kabely a slučovač pro připojení až šesti ventilátorů skrze jediný FAN konektor do základní desky. To velmi pomáhá k více ucelenému vzhledu skříně, kde pak nemusí být zapojeno tolik kabelu od ventilátorů přímo do základní desky, nehledě na to že u některých základních desek by ani všechny ventilátory nešly zapojit, protože by pro ně nebyly volné konektory.
Vedení kabeláže je řešeno na jedničku, rozhodně se vám nestane, že byste neměli dostatek místa na její realizaci. V tomto ohledu výrobce nic nepodcenil.
Pokud jde o vnitřní proud vzduchu, skříň v základu pracuje v takzvaném mírně přetlakovém režimu. To znamená, že vzduch je do skříně vtlačován větší silou, než je z ní následně odsáván. Ovlivnit ale můžete co bude nahoře/dole, kdy na obrázcích vidíte skříň ve výchozím klasickém uspořádání, můžete ale celý vnitřek otočit tak, že CPU bude dole a grafiky nahoře a přístup do skříně bude zprava, nikoliv zleva. Z hlediska chlazení dost možná zajímavější uspořádání, protože to nejvíce topivé, tady GPU, bude přímo pod stropem. Velice inteligentní design.
Podívejme se tedy na to, co se dá do skříně namontovat a jaká je v praxi …
|