Strana 3 z 5
Po odkrytí skleněné bočnice se naskytne náhled na celé uspořádání vnitřku skříně. Rozložení skříně je trošku netradiční. Vzduch lze totiž vhánět do skříně i pravou bočnici kde jsou pro tu uzpůsobené průduchy a stejně tak i přímo ve skříni na plechu vedle základní desky. Do těchto pozic jdou pak přikoupit šachty pro pevné disky, který lze mít v této skříni celkem až 16+7 (2.5“/3.5“). Ovšem se základním balení je toto číslo omezeno na 6+2. I to je slušné číslo a rozhodně i se základním nastavením nebude problém do skříně umístit velké datové uložiště.
Z druhé strany pak vidíme po levé straně ony pozice pro šachty pevných disků, pokud nejsou osazeny, dají se využít pro lepší odvětrávání skrze průduchy na pravé bočnici.
Pokud jde o instalaci kabeláže, jedná se o nadprůměrnou skříň, protože mezi hlavním plechem, na kterém je přišroubovaná základní deska a pravou bočnicí je skoro 30mm volného místa. Většina PC skříní zde má tak o 10mm méně. Mimo onoho hlavního tunelu pro veškerou kabeláž je zde ještě možnost si kabely zafixovat dvojicí suchých zipů což beru jako příjemné plus. Pokud jde o vnitřní proud vzduchu, skříň v základu pracuje v takzvaném přetlakovém režimu. To znamená, že vzduch je do skříně vtlačován větší silou, než je z ní následně odsáván. To ale vzhledem k všudypřítomné perforaci vůbec nevadí.
Pokud byste chtěli tento nepoměr vyrovnat, ideální je namontovat na strop skříně AIO vodní chlazení s dalšími dvěma či třemi ventilátory.
Podívejme se tedy na to, co se dá do skříně namontovat a jaká je v praxi …
|