Strana 3 z 5
Po odkrytí skleněné bočnice se naskytne náhled na celé uspořádání vnitřku skříně. Rozložení skříně je celkem tradiční. To znamená že zde už nenajdeme pozici pro klasickou 5,25" mechaniku. Zdroj kryje plech, ovšem pod deskou má perforace na chlazení a také tři otvory pro lepší management kabeláže od zdroje, nebo předního panelu skříně. Bohužel v rámci úspor zde nenajdeme gumové výplně otvorů pro kabely, ovšem ty napravo od desky jsou kryty plechem, takže esteticky lze kabely velmi dobře skrýt.
Z druhé strany skříně vidíme hned zleva dole rámeček na klasické dva 3.5" disky, přítomny jsou zde i anti vibrační držáky. Dále se tu nachází další čtyři pozice pro menší 2,5" disky, které se připevňují na druhou stranu plechu, na kterém je přišroubovaná základní deska.
Pokud jde o instalaci kabeláže, všude je dostatek místa díky 2,5 cm mezeře mezi plechem od desky a samotnou bočnicí. Dost taky pomáhají všude přítomné úchyty na suché zipy pro jejich připevnění.
Co se mi na skříni hodně libí, jsou velmi tiché ventilátory Pure Wings 2, kvalitní prachové filtry, ke kterým je velmi dobrý přístup a snadno se čistí. Nacházejí se jak před předním ventilátorem, tak i na celém spodku skříně. Nedochází tedy k tomu, aby i zdroj samotný nasával do sebe prach z pod skříně. Jenom radím tento filtr často čistit, trpí totiž na zanesení mnohem víc než ten přední, právě díky tomu, že je blíže k zemi.
V zadní části skříně se nachází odvětrávací ventilátor a nad ním je pozice pro radiátor vodního chlazení nebo pouze pro klasické ventilátory. Na strop skříně lze pak umístit dva druhy krytů. Jeden průchodný s prachovým filtrem a druhý zvukově izolační. Je tedy jenom na Vás, jaký z nich použijete, ve výchozím stavu skříně po rozbalení je vhodnější ten izolační.
Podívejme se tedy na to, co se dá do skříně namontovat a jaká je v praxi …
|