Strana 3 z 5
Po odkrytí skleněné bočnice se naskytne náhled na celé uspořádání vnitřku skříně. Rozložení skříně je celkem tradiční. V levé části skříně je pozice pro základní desku, pod ní se nachází plech kryjící zdroj s bohatou perforací, která zajišťuje dostatečné větrání. Napravo od desky je krycí plech, za kterým je průchozí díra na kabely od zdroje a nalevo od nich je plech na který lze přidělat dva 2.5“ disky. Pozici pro klasickou 5.25“ mechaniku zde už nenajdete.
Pokud se podíváme na druhou stranu skříně, i sem lze umístit další dva 3,5“ disky. Úplně vlevo jsou pak dvě šuplíkové pozice pro větší 3.5“ disky, které lze samozřejmě využít i pro ty menší, celkově lze tedy do skříně osadit až 6 disků. Pokud byste si přikoupili ještě šachtu pro dva 3.5“ disky, která se připevňuje úplně vespod na levé straně, lze toto číslo navýšit až na 8 disků.
Pokud jde o instalaci kabeláže, ta je vcelku snadná, protože mezi plechem a bočnicí je opravdu velká 3cm mezera. Máme tu onen velký otvor táhnoucí se podél celé základní desky a managementu kabeláže velmi napomáhají všudypřítomné suché zipy a samozřejmě několik dobře rozmístěných otvorů pro stahovací pásky.
Pokud jde o vnitřní proud vzduchu, skříň v základu pracuje v takzvaném podtlakovém režimu. To znamená, že dovnitř je vháněn vzduch o menším výkonu, než je ze skříně odsáván. Do skříně je tak pod tlakem nasáván studeny vzduch i veškerou perforací.
Pokud byste chtěli chladící schopnosti vylepšit, je zde možnost osadit až 8 ventilátorů, nebo vodní chlazení s radiátorem o velikosti až 420mm na předek nebo na strop skříně, což si ukážeme názorně v další kapitole dnešní recenze.
Podívejme se tedy na to, co se dá do skříně namontovat a jaká je v praxi …
|