Strana 3 z 5
Po odkrytí, poněkud zvláštně konstruované a nahoře vyklenuté skleněné bočnice se naskytne náhled na celé uspořádání vnitřku skříně. Rozložení skříně je v základu celkem tradiční. Platí totiž, že celý vnitřek lze vyjmout, otočit vzhůru nohama a umístit tak, že do skříně místo zprava, budete dávat věci zleva. V základním uspořádání, jak skříň dorazí od výrobce, je v levé části skříně pozice pro základní desku, pod ní se nachází plech kryjící zdroj. Napravo od desky se nacházejí tři průchodky pro kabeláž od zdroje. Co je velmi pozitivní je fakt, že tyto průchodky jsou opatřeny kvalitním pogumováním. Napravo od těchto průduchů jsou pozice pro šuplíky na pevné disky. Těchto pozic je zde celkem pět, ovšem v základním balení jsou pouze dva koše, další si musíte dokoupit.
Pokud skříň otočíme, uvidíme dvě pozice pro 2.5“ disky nad pozicí zdroje, další dva 3.5“ disky lze pak upevnit úplně vlevo dole do speciální šachty. Celkem skříň pojme až 7 klasických plotnových 3.5“ disků nebo až 15 disků o menší velikosti 2.5“.
Pokud jde o instalaci kabeláže, ta je vcelku snadná, protože mezi plechem a bočnicí je dostatečně velká mezera, jenom si prostě musíte dát trošku práce s vyvázáním a upevněním kabelů k plechu pomocí stahovacích pásek. Vzhledem k ceně skříně jsem to čekal mnohem horší.
Pokud jde o vnitřní proud vzduchu, skříň v základu pracuje v takzvaném přetlakovém režimu. To znamená, že dovnitř je vháněn vzduch o větším výkonu, než je ze skříně odsáván. Ovšem zas tolik to nevadí, protože velká část ohřátého vzduchu samovolně stoupa skrze mírně otevřený strop skříně. Osobně doporučuju přikoupit třeba AIO vodní chlazení s 240mm radiátorem a umístit ho na strop, tak bychom ve výsledku měli 2 ventilátory foukající dovnitř a 3 ventilátory foukající ven.
Podívejme se tedy na to, co se dá do skříně namontovat a jaká je v praxi …
|