Strana 3 z 5
Přední panel není přišroubovaný, klasicky se dá jednoduše „odtrhnout“ i opět snadno nasadit. Z velké části je u obou verzí stejný, liší se jen provedením své přední části. Zbytek skříně už je fyzicky identický. U RGB verze najdeme ještě samostatný modul uvnitř, na který jsou připojeny ventilátory a osvětlení se tak dá ovládat přes tlačítko na skříní. Stejné tlačítko zůstalo i u AIR verze, ale už tam není ten RGB modul ani RGB ventilátory, jen klasické bez podsvícení.
Design skříně je celkově jednoduchý, většina vnějších panelů je vlastně samotná kostra skříně. Chieftec neplýtval drahými materiály, všechno je z 0,6mm ocele + temperované sklo. Obecně je však kostra a celá skříň o něco pevnější a robustnější než u předchozích modelů tohoto výrobce v podobné cenové hladině.
Uspořádání a konstrukce jsou jednoduché. Klasicky vnitřní prostor odděluje tunel, pod kterým je pozice zdroje a koš na HDD. Tunel počítá s montáží dalších ventilátorů na něj, což však není moc praktické z hlediska průtoku vzduchu a provedení tunelu a hlavně podlahy skříně. Chieftec si moc nevěděl rady s prostorem vpředu na vnitřním panelu, který drží desku. Udělal jej tedy také pro možnost osazení ventilátory, i když pro nějaký dobrý průchod vzduchu dělaný není.
Zadní strana odhaluje dostatek prostoru pro kabeláž, pozice pro SSD, které jsou na extra upínkách, ale to je veškerý „luxus“, co tahle skříň vlastně nabízí. Vše zásadní tu však je v solidním funkčním provedení.
AIR verze má osazené černé 140mm ventilátory. A to dva vpředu, jeden vzadu. Nemají RGB podsvícení ani nejsou napojené na nějaký modul. RGB varianta má 120mm ventilátory, 3 vpředu a 1 vzadu a jsou zapojené na samostatný ovládací RGB modul. To je jediný rozdíl ve výbavě obou verzí jinak stejné skříně. Jaká je tedy v praxi?
|