Strana 2 z 4
Balení jde v jednoduchém stylu Chieftec, v designu nové série, samozřejmě vše podstatné na něm najdete.
Uvnitř je všechno pečlivě naskládáno. Zdroj je dobře chráněn, kabely jsou v brašničce.
Designově jednoduchý, s kvalitní povrchovou úpravou a bez nějakých výstřelků, jako je třeba nějaké RGB apod. Jediným extra prvkem je zde tedy druhý přepínač, který aktivuje/deaktivuje ten pasivní režim.
Celkové rozměry zdroje jsou pouze 140 x 150 x 86mm a váží 1,5kg, tedy lehce pod průměr, není ale zase extra lehký, což by naznačovalo, že výrobce na něčem šetřil.
Vidíme také 120mm ventilátor, který má řízení otáček a semi-pasivní režim, kdy jej manuálně můžete přepínačem vypnout a do 50% zátěže zdroje zůstává vypnutý, takže zdroj žádný hluk nedělá. Pokud pasivní režim vypnete, bude se totiž i v nízké zátěži zdroje.
Plně modulární. A protože jde o nový ATX 3.0 standard, má i ten 12VHPWR Gen5 konektor a odpovídající kabel. V tomto případě ale jen max. 450W, nikoliv plně 650W, což je maximum specifikace, pro GPU, protože samozřejmě 650W pro GPU nelze u 750/850W zdroje požadovat.
Kabely jsou udělané opletené, tedy kulaté, celkem méně standardní provedení dnes, většina výrobců sází na plochý design bez opletení. Délka je rozumná, průměrná.
Jinak kabely mají různé tloušťky. Přesněji ten 12VHPWR má 16 AWG, ostatní jsou všechno 18AWG. Tedy běžný standard. Samozřejmě potěší, že kromě toho nového Gen5 konektoru jsou zde nadále také standardní 6+2 konektory.
Pokud jde o vnitřní uspořádání, Chieftec neuvádí výrobce platformy (tedy OEM partnera). Nicméně při pohledu dovnitř je to úplně odlišný zdroj proti sérii POLARIS Gold ATX 3.0. U toho používá Chieftec, co by OEM partnera, firmu High Power. V tomto případě, ačkoliv to nemůžeme říci 100%, tak bychom řekli, že OEM partnerem je CWT. Velmi podobný, v mnoha směrech identický design a provedení, jsme totiž viděli právě v jejím podání u některých nových ATX 3.x zdrojů ostatních výrobců. Tedy relativně osvědčená platforma s rozhodně osvědčený výrobce.
Základem je tedy stále jedna silná 12V větev, což je dnes nejčastější konstrukce současných zdrojů s aktivním PFC. Testovaná 750W verze má na té jedné 12V větvi konkrétně 62,5A při 750W. Naprostou prioritou je zde ta 12V větev, ostatní jsou podružné, kdy je téměř jisté, že další generace ATX formátu zdrojů už bude pouze 12V možná 24V, uvidíme.
Vnitřní uspořádání je OK, nejde o high end zdroj, vypadá to na záměrně jednodušší (méně výkonnou) platformu, která ale splňuje všechny náležitosti. Design používá jako hlavní japonské kondenzátory. Pasivy jsou menší, ale rozumné s ohledem na to, že je dodáván jen ve slabších 750/850W verzích. Jako obvykle ale dodávám, že nejsme „elektro-technický web“ takže nějaké další podrobné rozborky necháme v tomto směru pitvat nadšencům na jiných magazínech. Rychlým pohledem dovnitř tedy nezjišťujeme žádné nedostatky, byť to není tak učesané jako některé dražší platformy, je to OK.
Pokud jde o chlazení, zdroj má vypínatelný pasivní režim pomocí přepínače vzadu. 120mm ventilátor (Hong Hua HA1225H12F-Z) má plné řízení otáček a roztáčí se zhruba od 50% zátěže zdroje v pasivním režimu. Pokud jej vypnete, točí se pořád a to zhruba 960 – 1900 ot/min dle zátěže.
Podívejme se tedy na to, jaký je v praxi a zda všechno funguje podle předpokladů …
|