Strana 4 z 5
- V praxi – Montáž komponent a chlazení
Jako obvykle jsme osadili skříň komponenty a zkoumali, co se vejde a nevejde. Tradičně totiž manuál a parametry mohou něco slibovat, ale realita některých věcí může být jinak. A na co jsme přišli u tohoto modelu?
Jako první tedy osadíme základní desku. Case slibuje podporu maximálně ATX velikosti a samozřejmě i menších formátů. Čistě teoreticky se sem vejde i širší formát, tedy některé z menších - EATX. Nicméně nesmí být vyšší než ATX formát. Současně osazením širší desky zaberete místo pro průchod kabelů, což je pak docela problém.
Takže ATX formát desek je zde opravdu maximem a na něj je CASE koncipována. S osazením jinak potíž není, a to přes fakt, že konstrukce skříně je opravdu maximálně jednoduchá a základní.
V případě osazení grafické karty není problém s délkou, kdy výrobce udává až 320mm. Jak vidíte, s cca 305mm dlouhou kartu je pořád hromada místa i na výměník vodního chlazení a kolem karty obecně! To je trochu překvapení vzhledem k cenové hladině skříně, kde obvykle výrobci místem hodně šetří.
Ovšem i tady je to šetření znát. Nikoliv na prostoru, jako spíše na upínání karty a záslepkách. Ty si musíte „vyloupnout“ zpátky už je pak pochopitelně nenainstalujete. Současně zde není žádný pojišťovací šroub, ale musíte použít klasické šroubky z příslušenství. Prostě je to hodně základní řešení, pokud to instalujete jen jednou, tak samozřejmě není problém, fungovat to bude.
I tady výrobce hodně šetřil. Tahle skříň má asi nejmenší koš na disky, který jsem kdy viděl :). Jinak je standardně vyjímatelný a umístěný pod tunelem v přední části. Na rozdíl od podobných skříní, tenhle musíte vždy vyjmout, pokud tam chcete disk instalovat nebo odinstalovat. Nemá systém s lyžinami apod.
Teoreticky se dá na ten koš osadit dvojice 3,5“ disků, montážní otvory tam jsou. Jinak další dvě 2,5“ pozice pro SSD jsou klasicky na držácích v prostoru za základní deskou. Takže celkem standardní řešení dnes.
Pokud jde o napájecí zdroj, vejdou se sem i delší modely. Prostor na kabely také není problém, a to i když necháte koš na disky dole. S tím se mimochodem nedá hýbat do stran, jako je to obvyklé u většiny jiných skříní.
Pozice pro zdroj má i výřez z druhé strany, tak aby bylo vidět na případný displej nebo logo na zdroji. Nicméně tahle CASE neumožňuje osazení zdroje ventilátorem vzhůru, pouze ventilátorem dolů, Nemáte na to prostě otvory, kdy se zdroj šroubuje přímo na zadní stěnu case.
Skříň potěší tím, že má osazeny 3x 120mm ventilátory vpředu a jeden vzadu. Chlazení je tak vyřešeno, a dokonce čelo skříně není kompletně zakryto, ale jsou zde výraznější průduchy. Pořád to není vyloženě čistý MESH panel, ale i ten třetinový MESH výřez je příjemná novinka :). Ventilátory jsou překvapivě tiché. Regulují se přes modul, který CHIEFT dodává. Skrze něj se reguluje klidně i přímo tlačítky na skříni jejich RGB podsvícení, nebo lze ten modul propojit se základní deskou a synchronizovat to se systému RGB jednotlivých výrobců.
Jinak prostor není na 360mm velký výměník, na to je skříň příliš nízká s elektronikou nahoře. Vejde se sem ale 240mm nebo alternativně i 280mm AiO (2x 140mm). 120mm výměník se rovněž vejde na zadní stěnu. Strop je složitější. Dá se tam osadit 2x 120 i 2x 140mm ventilátory, ale s výměníky to bude maximálně 240mm, kvůli paměťovým modulům atd. I tak, docela slušné na relativně levnou skříň.
Tím spíše, že se nám dovnitř povedlo nacpat i NOCTUA NH-D15 s jeho 170mm výšky a zavřít tu skleněnou bočnici. Takže CASE je přeci jen o něco širší, než je v této cenové hladině obvyklé a vejde se sem tak drtivá většina klasických chladičů i to vodní chlazení. Jak prostě chcete.
Takže k závěrům …
|