V tuto chvíli téměř všechny společnosti nabízející napájecí počítačové zdroje jsou ve fázi generační výměny svých modelů na trhu. Jak víte, už nějakou dobu tu máme nový ATX 3.0 standard, který nahrazuje starší ATX 2.xx, a především nové zdroje přináší také ty nové Gen5 PCIe konektory (12VHPWR) a vše, co s tím souvisí. Takže proto ty změny. Některé firmy na to jdou z gruntu a představují kompletně nové platformy, Chieftec dnes u své aktualizované POLARIS série na to jde trochu jednodušeji.
Ať tak jako tak, nová POLARIS 3.0 série zdrojů Chieftec přichází na trh ve třech výkonových provedeních. Nejslabší 850W, kterou si dnes otestujeme, prostřední 1050W a nejvyšší verze má 1250W. Liší se tak pochopitelně množstvím kabeláže podle toho, co který model utáhne. V čem se neliší je fyzické vnější zpracování, kdy se 160mm délkou je chladí velký 135mm ventilátor. Ten má semi-pasivní chod, takže do určité zátěže se ani netočí a výsledkem je tedy velmi tichý provoz.
Všechny modely mají nadále 80PLUS GOLD certifikaci účinnosti, tedy minimálně 89 až 92% v zátěži. Zda vše splňuje si samozřejmě proměříme. Všechny jsou také plně modulární, kdy nově mají tedy i ten kabel s 12VHPWR konektorem (ale mají i klasické 8-pin PCIe). Nicméně protože 850W verze zdroje samozřejmě těžko doručí jen pro GPU těch až 650W, který Gen5 kabel/konektor může mít, tak v tomto případě má jen 450W. Tak pozor na to, je to na hraně limitu doporučeného zdroje pro některé současné TOP karty. Ale to asi nepřekvapí. Na ty jsou tu ty výkonnější varianty tohoto zdroje s 1050W nebo až 1250W ;).
OEM partnerem v tomto případě je pro Chieftec již vyzkoušená společnost High Power, která je dobře známá a vyrábí mnoho současných zdrojů různých značek. U nového modelu se zjevně nevymýšlelo nic zásadně nového a nedá se říci, že by šlo o zcela novou platformu. V základu jde o stejný design použití už u předchozí generace, tedy POLARIS PPS-850FC s ATX 2.53. Samozřejmě k jistým úpravám došlo (a dojít muselo), aby zdroj splňoval ATX 3.0 standardy a požadavky, včetně toho nejzásadnějšího, tedy přítomnosti „Gen5“ napájení s datovou komunikací. A to zde tedy je.