Strana 2 z 6
Začněme tím větším. Rocket II vypadá skutečně věrně svému názvu. Balení je nápadité a poskytuje dostatek informací o tom, co se uvnitř nachází.
Na příslušenství Gigabyte určitě nešetří, v krabici toho nalezneme hodně. Mimo základních věcí, jako rámeček a upínky, jsou tu i měnitelné UV gumičky, chladící pasta a také řízení otáček, umístitelný buď do přední pozice 3,25" a nebo na zadní stranu skříně.
Samotný chladič je vysoký 160mm a široký 112mm. Je celý vyroben z hliníku včetně Heatpipe. Trubic je celkem 8. Jednotlivé hliníkové pláty jsou velmi hustě naskládány nad sebe. Chladič však funguje na principu komínu, takže to až tak nevadí, protože není chlazen z boku, jako u jiných chladičů.
Měděná základna má velmi dobře opracovaný povrch, zřetelné nerovnosti tam nejsou. Velikost je dostatečná.
Chladič má dva ventilátory. Ten spodní je malý 80mm a pomáhá hnát vzduch nahoru k velkému o rozměrech 92x92mm. Spodní ventilátor není příliš slyšet a jeho otáčky se mi zjistit nepodařilo. Velký ventilátor má rozsah otáček 1500-3000. Výrobce pak uvádí hlučnost v rozmezí 16 - 33,5dB.
Celý chladič váží se vším všudy kolem 640g, což není na dnešní dobu nijak vysoká hodnota. Ke specialitám tohoto chladiče patří nástavec, který po nasazení zapříčiní to, že chladič sahá až k bočním otvorům na boku skříně (pokud tak jsou) a jelikož vzduch jde od procesoru nahoru, odchází tak přímo ze skříně. Je to ideální osazení pro tento konkrétní chladič.
Pro milovníky světelných efektů dodám, že chladič je celkem výrazně modře podsvícen a v balení naleznete i čtyři fosforeskující výměnné gumičky, které světelnou šou doplňují. Přejděme teď k druhému chladiči v dnešním testu.
|