Strana 4 z 5
- Osazení komponent a case v praxi
Samozřejmě jsme skříň pořádně prozkoumali a vyzkoušeli. Co se tedy dovnitř vejde a jak?
Jedná o case pro maximálně ATX formát. S tím je tedy počítáno. Přestože jde o velmi levnou case, výrobce počítal s průtahy kabelů po všech stranách a věci pěkně sedí na místě.
Samozřejmě můžete použít i menší formát, třeba mATX nebo ITX.
Tady nás case velmi příjemně překvapila. U řady dražších skříní se delší karty než 28cm prostě nevejdou, kvůli košům.
Tady to výrobce vyřešil tak, že ten prostřední koš je pro 2,5“, je tedy užší a díky tomu se do toho prostoru krásně vejde i více než 30cm dlouhá grafika.
Napájecí zdroj je umístěný klasicky na podlaze, není zde žádná velká nouze o prostor, takže zejména když použijete modulární, je tu prostor pro všechno.
Pro osazení disků je zde hodně pozic. 3x 5,25“, 3x 3,5“ a 3x 2,5“ a vše využitelné najednou.
Docela mě překvapil extrémně jednoduchý, leč funkční systém uchycená disků i mechanik. První podobného typu, který nijak nevibruje a nevytváří hluk. Jsou to totiž jen dva kusy plastu, kdy jeden ve druhém vytváří mechanický tlak a prostě drží. K osazení disků nemám žádné výhrady.
Pokud jde o výšku CPU chladiče, case je poměrně úzká, ale využitelný prostor představují prolisy v bočnici. Osadili jsme tam na ukázku 151mm vysoký chladič a je to akorát.
Při zavřené bočnici se tam vejde bez doteku. Větší (vyšší) CPU chladič tam už ale nedáte. Tak na to pamatujte.
Z důvodu ceny není case vybavena žádným přídavným ventilátorem v ceně, což je ale špatné, takže budete muset investovat a osadit alespoň dva. Jeden dopředu a druhý dozadu. Celkem case nabízí 5 pozice (2x vpředu, 1x vzadu a 2x na boku). Není možné ventilátory osadit na strop, prostor by tam možná byl, ale perforace tam s tím moc nepočítají.
Výrobce také moc nepočítá s osazení AiO vodních chlazení. Dopředu nemůžete dát žádné, na strop také ne, takže teoreticky zbývá možnost 120mm tenčího na zadní stěnu. Vejde se tam na těsno.
Podívejme se tedy na celkové zhodnocení …
|