Strana 2 z 4
Balení je v současném designovém stylu produktů CM a obsahuje všechny podstatné informace.
Uvnitř je zdroj standardně dobře balen a chráněn. Kabely jsou samostatně v pytli.
Designově jde o moderně vyhlížející zdroj, CM se nesnažil o vyloženě co nejmenší rozměry, takže zdroj má 160 x 150 x 86mm. To ale umožnilo i osazení velkého 135mm ventilátoru.
Designově je elegantní, má překvapivě mohutné zpracování těla, a dokonce má i vnitřní vložku, což není obvyklé. I díky ní má téměř 3kg, což je vysoká hmotnost na poměry podobných zdrojů, ale svědčí o tom, že CM nic neodflákl a nešetřil.
Zdroj je plně modulární. Jde o ATX 3.0 standard, včetně tedy toho nového grafického PCIe 5.0 konektoru. Ten je neobvykle zahnutý a je to také jediný kabel, který je opletený a do kulata. Všechny ostatní kabely, který CM dodává k tomuto zdroji, jsou bez opletení a mají příjemný plochý design.
Jsou pružné, délka je standardní a počet kabelů odpovídá 850W výkonu zdroje. Samozřejmě ten nový grafický konektor a kabel nemá 650W, jež umožňuje specifikace, ale jen 450W, což prostě odpovídá výkonnostní třídě zdroje. 650W grafiku s 850W zdroje stejně nelze provozovat.
Kabely mají různé tloušťky od 16 AWG až po 23AWG, samozřejmě rozdíl je v tom, jestli je kabel napájecí nebo jen monitorovací. Obecně nemám co vytknout. Dobré a rozumné zpracování.
Pokud jde o vnitřní uspořádání, CM v tomto případě neuvádí výrobce platformy (tedy OEM partnera). Nicméně při pohledu dovnitř se dají najít značky Changzhou, tedy poměrně známého velkého čínského výrobce OEM napájecích produktů. Rozhodně jde o novější platformu, kdy design je překvapivě jednoduchý, ale kvalitní a učesaný.
Základem je pochopitelně dnes jedna silná 12V větev, což je dnes nejčastější konstrukce současných zdrojů s aktivním PFC. Testovaná verze má na té jedné 12V větvi konkrétně 70,8A při 850W.
Vnitřní uspořádání vypadá úhledně, i když trochu jednodušeji, ale je to méně výkonná platforma s „pouze“ 650 – 850W. Ovšem zjevně splňuje všechny náležitosti. Design používá jako hlavní japonský kondenzátor. Pasivy jsou poměrně velké na tuhle výkonnostní třídu, a CM si je nabarvil na fialovo, takže ladí k jeho designu, i když dovnitř zdroje prakticky žádný uživatel nikdy neuvidí :). Jako obvykle ale dodávám, že nejsme specializovaný „elektro-technický web“ takže nějaké další podrobné rozborky necháme v tomto směru pitvat nadšencům na jiných magazínech. Rychlým pohledem dovnitř tedy nezjišťujeme žádné nedostatky, byť to není tak učesané jako některé dražší platformy, je to OK.
Pokud jde o chlazení, zdroj nemá manuální pasivní režim pomocí přepínače vzadu. 135mm ventilátor (Yate Loon D14SH-12 (L-S01) má plné řízení otáček a roztáčí se zhruba od 40% zátěže zdroje. Do té doby jede tedy zdroj v automatickém pasivním režimu. Ventilátor má ostré lopatky, běžné ložisko, a otáčí se až 1900ot/min, nicméně vzhledem k velikosti je poměrně tichý.
Podívejme se tedy na to, jaký je v praxi a zda všechno funguje podle předpokladů …
|