Strana 3 z 5
Po odkrytí skleněné bočnice se naskytne náhled na celé uspořádání vnitřku skříně. Rozložení skříně je značně odlišné od toho na co jsme zvyklí u většiny skříní na trhu. Není zde vůbec vidět pozice pro zdroj, ta je schována za hlavním plechem v levém dolním rohu. Je to dáno značnou hloubkou skříně. To umožnuje do skříně nainstalovat na dno skříně další ventilátory, nebo velké radiátory pro vodní chlazení. Také zde vidíme pozice pro pevné disky a mnoho průchodek pro kabely od zdroje apod. Ty jsou všechny vyplněné gumovými výplněmi pro co největší estetiku celého řešení.
Pokud se podíváme na druhou stranu skříně, uvidíme v pravém dolním rohu onu pozici pro napájecí zdroj. Nad touto pozici se nachází výklopný box pro pevné disky. Těch je možné do skříně umístit až 9. Vytvořit této skříní pracovní stanici s opravdu velkým uložištěm tedy není žádný větší problém.
Pokud jde o instalaci kabeláže, není potřeba žádná zvláštní péče. Skříň je tak obrovská, že uspořádání kabeláže je velmi jednoduché. Velmi tomu pomáhá mnoho průchodek a také velká 3cm mezera mezi bočnicí a plechem. Všechnu kabeláž, lze také velmi úhledně schovat za hlavní krycí výklopný plech mezi pozicí pro zdroje a pevné disky na levé straně hned za předními ventilátory.
Pokud jde o vnitřní proud vzduchu, skříň v základu pracuje v takzvaném přetlakovém režimu. To znamená, že vzduch je do skříně nasáván větší silou, než je ze skříně vytlačován. Ovšem ničemu to nevadí, protože většina ohřátého vzduchu samovolně odchází stropem skříně, kde je pro to velmi bohatá perforace. Skříň je tak ideální na to, umístit na tuto pozici AIO vodní chlazení a tím tento přetlak vyrovnat.
Pokud byste chtěli chladící schopnosti vylepšit, je zde možnost osadit až 9 dalších ventilátorů, nebo vodní chlazení s radiátorem o velikosti až 480mm.
Podívejme se tedy na to, co se dá do skříně namontovat a jaká je v praxi …
|