Strana 4 z 5
- V praxi – instalace komponent a chlazení
Jako vždy jsme vyzkoušeli montáž různých komponent k ověření, jak si stojí skříň. Zejména v souvislosti s tím, co slibuje. Na některá omezení a vlastnosti totiž přijdete až když zkusíte něco do skříně namontovat, a ne vždy se papírové předpoklady potvrdí ve střetu s realitou.
Case je poměrně velká na midi a výrobce tak udává kompatibilitu se všemi současnými běžně dostupnými formáty, včetně širšího E-ATX, i když je zde tradičně omezení výškou.
I s E-ATX je tak dost prostoru pro průtahy kabeláže kolem atd. Z tohoto pohledu tedy nemám co vyčítat a místa je dost.
V základu slibuje výrobce místo pro až 410mm dlouhou grafickou kartu a přes výrazný růst rozměrů současné generace karet, se sem tedy vejdou stále všechny, které na trhu jsou :).
Case má také plně odnímatelné kryty PCIe pozic, kdy je pak kompatibilní s vertikálním držákem grafické karty od CM, který jsme nedávno testovali:
Díky tomu se sem pak dá osadit grafika i vertikálně, i když v základu bez toho držáku tato možnost není. S ním ale je, a pokud zůstanete u karty s méně jak 3 sloty výšky, tak je tahle CASE dost široká i na tohle osazení.
Přes poměrně velké rozměry má tahle skříň jen základní minimum, pokud jde o počet disků. Je zde vyjímatelný klasický koš pro 2x 3,5“, případně pro 2,5“ a dvě přímo určené 2,5“ pozice jsou klasicky na panelu za základní deskou.
Zde se zajímavě osazují jen na nasazovací gumové „špunty“, takže se nic nemusí šroubovat. Není to sice preferovaný způsob montáže, ale službu to udělá. Cenová „efektivita“ ze strany nákladů je zde tedy vidět.
Testovaná CASE má tradičně pozici pro zdroj dole na podlaze pod tunelem. Ten má perforace, takže je možné zdroj osadit i ventilátorem vzhůru.
Z hlediska délky se sem vejde prakticky cokoliv, výrobce udává až 200mm, samozřejmě prostor pro kabeláž může omezovat koš na disky, který lze ale posouvat nebo zcela vyjmout. Prostoru na kabeláž je jinak v této skříni tak akorát. Rozhodně se jím ale neplýtvalo, case je užší.
Cooler Master MASTERBOX 520 MESH je poměrně velká cenově dostupná miditower, takže nepřekvapí že na přední stranu se vejdou 3x 120mm nebo 2x 140mm ventilátory. Na strop se vejde to samé. Jeden 120mm pak na zadní stěnu.
Tomu odpovídají i možnosti výměníků, až 360mm se vejde dopředu nebo na strop (ale jen max. 55m tloušťka). Výrobce osadil 3x CF120 ARGB ventilátory, a FAN/RGB modul k nim do skříně v základu. Bohužel ventilátory nejsou PWM. Současně chybí nějaký výfukový ventilátor, takže chlazení v základu je OK, ale ne ideální.
Pokud jde o max. výšku klasického tower chladiče na CPU, je udáváno 165mm maximálně, takže i větší NOCTUA se sem těsně vejde, ale místem se zde rozhodně neplýtvalo. Celkově tedy normální možnosti chlazení. Takže k závěrům …
|