Strana 1 z 5 Kvalitní PC case, kterou si můžete přizpůsobit a doplnit dalším příslušenstvím. Jaká je v praxi?
- Cooler Master MasterCase Maker 5
– TEST kvalitní skříně s parádním designem a možnostmi
Kvalitní PC case, kterou si můžete přizpůsobit a doplnit dalším příslušenstvím. Jaká je v praxi? Cooler Master je velmi známý výrobce skříní a chladičů, jeden z prvních výrobců trochu zajímavého designu příslušenství ještě z dob, kdy běžná PC byla hnusné šedivé krabice :). Od těch dob se ovšem hodně změnilo. Cooler Master je tu ale se svou nabídkou stále. Pro mnohé je asi nejznámějším produktem z oblasti počítačových skříní ultra-kvalitní ohromný model COSMOS a masově populární Elite série řady 300, stojící na opačné straně cenového spektra. Cooler Master aktuálně inovuje svou nabídku nejen skříní o modely s moderním designem a hlavně vnitřním zpracováním. Do té patří i nová série MASTERCASE 5, kterou tvoří vlastně tři modely v základu skříně. Ovšem s podstatnými „drobnými“ rozdíly.
Základ je pro tři verze této skříně, které jsou dostupné na trhu, téměř stejný. Tj. pevný MidiTower s osazenými ventilátory. Základní verze MasterCase 5 však nemá propracovaný horní modul pro vodní chlazení, má jen dva 140mm ventilátory v základu a dva menší koše na disky. Nemá také modul pro řízení ventilátorů. Její cena je ovšem velmi přístupných 2600 korun vč. DPH. A zde můžete jít cestou přikoupení mnoha příslušenství samostatně a rozšíření této základní skříně, jak potřebujete, anebo pořízením dražších verzí s tímto příslušenstvím v základu.
Prostřední verzí je pak MasterCase 5 PRO, která má v základu ten pěkný horní panel s možností osazení až 240mm výměníku, osazené má 3x 140mm ventilátory a také větší koš na disky. Tato verze stojí 3200 korun vč. DPH. Dnes se ale podíváme na tu nejvybavenější verzi. MasterCase MAKER 5 prodávaná u nás za více než 5 tisíc korun.
Ta má řadu věcí trochu jinak a lépe. Speciální přední velký panel, který jednak výrazně mění design skříně, ale slouží i pro odhlučnění. Má lepší podporu pro osazení horního vodního chlazení, a to až 280mm výměníku. Na předním panelu najdete kromě dvou USB 3.0 portů jako u levnější verzí, ještě další dva USB 2.0 a také USB 3.1 Type-C. Má také modul pro řízení ventilátorů s ovládáním vpředu na panelu a stejný modul ovládá i osvětlení pomocí speciálních LED pásů, kdy jeden je v základu ceně. Rozměrově je pak samozřejmě celkově největší a nejtěžší, kdy má 529x 235 x 548 mm a 12,3kg. I tohle ale nemusí být konečná.
Ke skříni je totiž nabízeno i další dokoupitelné příslušenství a další možnosti. No a dnes se tedy podíváme, jaká Cooler Master MAKER 5 skříň tedy je. Cooler Master vyrábí i zajímavé chladiče a pokud chcete nějaký, který se k této pěkné skříni opravdu perfektně hodí, pak je tu CoolerMaster MasterAir Maker 8:
Ten je zajímavý jednak tím, že je to jeden z největších klasických chladičů na trhu, ale také designem a zpracováním. Má totiž VaporChamber technologii základny, speciální designové zpracování krytů s dvojicí červeně podsvícených masivních tichých 140mm ventilátorů a doplněné je to kouřovým plexi nahoře. Dalšímu přizpůsobení se meze nekladou, výrobce dodává ke stažení i 3D schéma pro 3D tiskárny, takže si můžete vytisknout horní kryt s designem dle libosti. A dnes vám ukážeme, jak skvěle se hodí do testované MasterCase skříně.
|