Strana 2 z 4
Tradičně začněme balením. Vzhledem k tomu, že tohle není klasická bedna, tak asi čekáte, že těch pár kovových dílů nebude příliš vážit. Chyba. Samotné balení sice není až tak obří, ale i tak váží přes 15kg!
Co je v tom tak těžkého, zjistíte záhy. Po otevření je ve speciálních pěnových výstelkách uložen každý jednotlivý díl. Včetně velkého tlustého temperovaného skla. Není tedy divu, že je to tak těžké :).
Dá se vlastně říci, že to sklo je jediný klasický „exteriérový“ díl na této „skříni“. Takže tahle tradiční kapitola v našich recenzích, bude dnes trochu jiná.
Jak vidíte, „skříň“ si totiž musíte sestavit. Potěší velko-formátový návod, i když není úplně dokonale zpracovaný a musíte si dávat pozor, z jaké strany to montujete, protože to jde namontovat z obou stran, ale jen jedna je ta správná :). A ty obrázky to ne moc dobře ukazují v návodu.
Jednotlivé kovové díly, tedy hlavní panel pro desku a spol. a také obě křídla, jsou vyrobené z masivní tlusté ocele. Jeden ten panel tak váží tolik, co mnohé celé levnější skříně.
Tomu napomáhají i nastavitelné/utahovatelné masivní ocelové panty na křídlech. Téměř všechny šrouby, které se ke smontování používají, jsou větší a rukou utahovatelné. Ovšem zrovna na ta křídla a pár dalších prvků výrobce použil drobné inbusové šroubky. To není moc vhodné.
Celý rám tvoří vlastně ty tři hlavní ocelové pláty a k tomu masivní zadní díl pro zdroje/disky, jeden držák pro SSD, dva držáky pro zdroje a držák rozšiřovacích karet. No a pak jsou tady ještě dvě ocelové tvarované nohy, které v druhém režimu drží to masivní temperované sklo.
Jde tak vlastně o velice jednoduchou konstrukci, u které je ovšem vyžadováno špičkové zpracování, aby vše do sebe pěkně zapadalo. Masivní zpracování všech dílů je sice poněkud naddimenzované, ale zase se to nijak neklepe, a nechrastí. Stojí a drží velice pevně ve všech režimech použití.
Takže jak MasterFrame 700 funguje v praxi?
|