Strana 3 z 5
Po odkrytí skleněné bočnice se naskytne náhled na celé uspořádání vnitřku skříně. Rozložení skříně je celkem tradiční. V levé části skříně je pozice pro základní desku, pod ní jsou na plechu hned tři pozice pro 2.5“ SSD disky. Pod nimi je pak krycí plech, za kterým je schovaný zdroj a jeho kabeláž. Na pravé straně je pak úplně nahoře pozice pro klasickou 5.25“ mechaniku či nějaký informační panel apod. Vedle desky jsou pak dvě velké průchodky pro kabeláž od zdroje s velmi kvalitní gumovou výplní.
Pokud se podíváme na druhou stranu skříně, i sem lze umístit další čtyři 3,5“ disky. Jeden na plech vedle desky a další tři do rámečků, které se nachází vedle pozice od zdroje. Dobrou zprávou je, pokud byste měli opravdu velký zdroj, není problém tento rámeček odmontovat. Na plech od základní desky leze pak ještě připevnit další dva 2.5“ SSD disky. Celkem je možné zapojit 9 disků, disková kapacita skříně je tedy vynikající.
Pokud jde o instalaci kabeláže, ta je vcelku snadná, protože mezi plechem a bočnicí je opravdu velká mezera. Máme tu ony dva velké otvory pro kabely s gumovou výplní a spoustu záchytných bodů pro stahovací pásky. Jenom škoda že výrobce nevybavil tento plech několika suchými zipy, práce s kabely by byla dozajista snazší.
Pokud jde o vnitřní proud vzduchu, skříň v základu pracuje v takzvaném vyrovnaném režimu. To znamená, že dovnitř je vháněn vzduch o stejné síle, jako je ze skříně následně vyfukován ven.
Pokud byste chtěli chladící schopnosti vylepšit, je zde možnost osadit až 5 ventilátorů, nebo vodní chlazení s radiátorem o velikosti 280mm na předek, nebo 240mm na strop skříně.
Podívejme se tedy na to, co se dá do skříně namontovat a jaká je v praxi …
|