Strana 2 z 3
Cooler Master MASTERBOX TD500 MESH V2 je základem tohoto modelu, co by skříň. Recenze na tuhle aktuální standardní verzi midi-tower řešení od CM jsme zde měli poměrně nedávno a co jsme řekli, to platí.
V testovaném TD500 MAX provedení se fyzicky liší zvnějšku jen barvou (je šedá proti černé nebo bílé verzi originálu).
Uvnitř se pak liší jen v oblasti průchodů kabelů, které tu jsou fyzicky řešené jinak, cyhbí ty gumové průchodky a některé ty hlavní konektory od zdroje jsou vyvedené a upevněné extra přímo ke skříni, a k nim máte upevnit zpředu ty krátké „redukce“, což má usnadnit celou montáž a tahání kabeláže.
Je to zajímavé až na jeden detail. Takhle vedený je jen 1x 8-pin PCIe kabel pro grafiku, takže na karty, kde máte více než jen 1x 8-pin nebo rovnou i ten nových PCIe 5.0/5.1 konektor, musíte použití a vést k nim kabely standardně přímo od zdroje.
Jinak skříň sice oficiálně neudává E-ATX podporu desek, ale jak vidíte, tak se tam menší E-ATX deska bez potíží vejde i s těmi extra kabely kolem.
Součástí skříně je také již rovnou osazené MasterLiquid 360 Atmos MAX AiO chlazení, ovšem v tomto případě se také lehce liší od toho, které pod tímto názvem můžete jinak běžně samostatně pořídit, a které jsme také dříve testovali:
Verze, která je osazena v TD500 MAX totiž má totiž nadstandardně tlustý 33m výměník. A také má trochu jinou verzi modulu pro RGB a připojení ventilátorů, kdy používá ten, který je součástí skříně samotné. Ventilátory jsou pak stejné, tedy 3x 120mm Mobius120P ARGB. Barevně podsvícený je i samotný blok, který je stejně jako ventilátory identický s běžně samostatně prodávanou verzí.
Fakt, že výměník je již rovnou nainstalován, kabely od ventilátorů připojeny a na vás je tedy jen osadit blok na desku s CPU, rozhodně ulehčuje montáž celého PC. Jde o univerzální AiO, tedy v příslušenství najdete upínky pro současné mainstreamové Intel LGA i AMD AM4/AM5 patice, pastu v tubě a prostě vše, co je nutné. Zezadu vnitřní stěny ve skříni je dost prostoru, aby se ten blok dal osadit na desku, i když už je namontována ve skříni.
Pak tedy rovnou můžete osadit grafickou kartu. Zde nejste moc limitováni prostorem, a i s tím velkým tlustým výměníkem vpředu se sem vejdou i ty největší karty (až 380mm délka). Jediný zádrhel je ten fakt, že pokud použijete grafiku s více jak jedním 8-pin, který má ten vývod vedle desky, tak stejně musíte od zdroje vést i ten druhý 8-pin už normálně. A ten navíc může v příslušenství chybět, kdy CM jej z nějakého důvodu dodává, až si o něj extra napíšete. V případě že použijete kartu s tím novějšími PCIe 5.0/5.1 napájením, tak také musíte vést kabel přímo od zdroje (ale ten tu už alespoň je).
Vším potřebným je naštěstí použitý a osazený zdroj CM GX III Gold 850 ATX 3.0 vybavený. I v jeho případě mohu nabídnout již hotovou recenzi a testy, protože jsme právě tenhle model také samostatně testovali:
Zde je tedy osazen v ceně skříně a kabely jsou částečně rozvedené, zbytek je svázaný a připravený v prostoru koše pro klasické HDD hned za zdrojem.
Pokud jde o zbytek možností skříně, jsou u TD500 MAX stejné jako u TD500 MESH, to znamená až 2x 3,5“ HDD nebo až 3x 2,5“ SSD. Na předních výstupech potěší samostatné ovládání podsvícení ventilátorů a Type-C port. Horní panel lze snadno odšroubovat, takže je lepší přístup do celé skříně. Jinak nahoru se vejde 360mm/240mm výměník, stejně jako dopředu. Lze osadit až 3x 120mm nebo 2x 140mm ventilátory, v základu jsou tu tedy 3x 120mm AIO Mobius120P ARGB fan vpředu. A čtvrtý pak slouží jako výfuk na zadní stěně.
Vzhledem k osazenému AiO chladiči a PSU, nemusíte řešit rozměry a omezení v těchto ohledech. Pochopitelně samozřejmě se dají tyto věci vyjmout a nahradit jinými, a možnosti jsou stejné jako ve standardní TD500 Mesh v2.
Takže jak to funguje a je to zajímavé?
|