Strana 1 z 3
- Cooler Master TD500 MAX – TEST PC skříně
osazené 850W zdrojem a AiO CPU chladičem z výroby
Postavit si PC není pro mnohé tak samozřejmé a jednoduché, jak si myslíme všichni ti, kteří se v tom pohybujeme každý den :). Cooler Master tak připravil řešení, které výrazně usnadňuje „postav si svůj PC“. Do své jinak celkem běžné TD500 Mesh skříně prostě osadil rovnou i výkonné AiO chlazení pro procesor (MasterLiquid 360 Atmos) a k tomu ještě pořádný 850W zdroj (GX III Gold ATX 3.0). Výsledkem je tedy něco na způsob „barebone“, akorát tedy v podobě klasicky velké desktopové skříni s výkonným zdroje i chlazením, kdy cílem je usnadnit montáž zbytku komponent.
Jde o zajímavý nápad a řešení, takže jsem se rozhodl Cooler Master TD500 MAX vyzkoušet v praxi. Jinak prakticky identickou Cooler Master MASTERBOX TD500 MESH V2 skříň, můžete pořídit i samostatně. Testovali jsme ji před časem:
V tomto případě, aby produkty vizuálně odlišil, CM udělal tuhle variantu v šedém „Gun Metal“ provedení a nazval ji TD500 MAX. Jinak jde prostě v základu až na jeden detail o stejnou skříň, jen zde navíc rovnou osazenou tím 360mm výměníkem a AiO chladičem MasterLiquid 360 Atmos v exkluzivní verzi MAX (rozdílem je 38mm tloušťka výměníku proti standardu), kdy v příslušenství skříně jsou univerzální upínky na současné mainstreamové Intel a AMD platformy.
Kromě toho je zde také ještě osazený napájecí zdroj GX III Gold 850, tedy modulární 80Plus Gold 850W ATX 3.0 řešení. A CM už rovnou ve skříni rozvedl z větší části všechny potřebné kabely. Dokonce přidal něco extra.
Hlavní napájecí kabely, tedy 24-pin pro desku 2x 8-pin pro CPU a 8-pin PCIe jsou vyvedeny a mají extra konektory připevněné na vnitřní plech, a vedle tedy montujete desku. Součástí balení jsou pak krátké redukce dopředu, které tak už jen zapojíte do desky a přímo k těm konektorům vedle desky, což by mnoha méně zdatným uživatelům mohlo ušetřit čas a trápení. Zajímavý nápad. Ale má své limity.
To se samozřejmě dá říci o celém tomhle řešení. Ovšem je to dobrý nápad podle mě. Jinak vlastně TD500 Mesh skříň už od nás znáte. Jde o klasický midi-tower podporující oficiálně ATX desky, až 380mm dlouhé karty a 165mm vysoké klasické CPU chladiče. V základu jsou také osazené 3x 120mm RGB podsvícené ventilátory vpředu co by nasávání a čtvrtý pak vzadu jako výfuk. Zpracování skříně je hodně základní materiálově i konstrukcí, ale vše zásadní tu je, jak je třeba.
Kromě osazení napájecího zdroje a AiO, CM našel i zajímavé využití průhledu na zdroj v boku tunelu, kam dal podložku se šroubky pro montáž desky atd.
Zkrátka tahle skříň je maximálně připravena na osazení základní desky s procesorem a RAM, disků a grafiky, a co nejvíce tak usnadnit kompletní montáž. Stojí to za to? A jak funguje?
|