Strana 3 z 5
Po odkrytí skleněné bočnice se naskytne náhled na celé uspořádání vnitřku skříně. To je celkem tradiční, kdy v levé horní části je místo pro základní desku a pod ní je pozice pro napájecí zdroj. Co velmi chválím je nadstandartní počet průchodů pro kabely od zdroje, které dokonce mají i gumové výplně pro lepší vzhled. Další zajímavost je krytka od zdroje, kterou lze odstranit, pokud tedy máte například zdroj s RGB podsvícením, nebo LCD displejem, lze tuto krytku sundat a zdroj bude pěkně vidět.
Z druhé strany pak vidíme po levé straně ARGB kontrolér, kam jsou zapojeny všechny ventilátory a podsvícení lze řídit buď přímo na předním panelu, nebo skrze dodávaný program od základní desky. Vedle zdroje je pak pozice pro dva klasické 3.5“ disky. Na plechu, kde je přišroubovaná základní deska, pak najdeme další dvě pozice pro menší 2.5“ SSD disky.
Pokud jde o instalaci kabeláže, jedná se o průměrnou skříň, protože mezi hlavním plechem, na kterém je přišroubovaná základní deska a pravou bočnicí je 20mm volného místa. Bohužel ohledně managementu kabeláže se zde musíte spolehnout pouze na úchyty pro stahovací pásky, které jsou ovšem součástí balení. Suché zipy zde tedy nenajdete, jako mají některé vyšší modely konkurence.
Pokud jde o vnitřní proud vzduchu, skříň v základu pracuje v takzvaném přetlakovém režimu. To znamená, že vzduch je do skříně vtlačován větší silou, než je z ní následně odsáván. To ale vzhledem k všudypřítomné perforaci vůbec nevadí.
Pokud byste chtěli tento nepoměr vyrovnat, ideální je namontovat na strop skříně AIO vodní chlazení s dalšími dvěma či třemi ventilátory.
Podívejme se tedy na to, co se dá do skříně namontovat a jaká je v praxi …
|