Strana 5 z 5
Corsair 2000D je zajímavá kompaktní PC skříň. Není to samozřejmě case, kde by prioritou byly nutně co nejmenší rozměry. Jde rozhodně o jednu z větších mini-ITX skříní na trhu, ale z dobrého důvodu. Výrobce se snaží prostě nabídnout kompaktnější case, do které se vejdou výkonné komponenty, a hlavně se tam dobře uchladí, a to celé se dobře vejde na stůl apod. Jen má zkrátka zabírat méně prostoru. A to se určitě daří.
Konstrukčně i designově určitě povedená a stále relativně jednoduchá funkční skříň s dobrým návrhem. Ano, orientací výstupů desky i grafiky je trochu méně přístupná, než je klasické, ale pokud k nim nemusíte často, nejsou žádným problémem a funguje vše dobře.
Samozřejmě jsou zde limity toho, co se do skříně vejde. Mini-ITX deska je celkem pochopitelná, a ač je výběr velmi limitovaný speciálně pro dnes nejlepší AM5 platformu, nějaké pořád existují. Mnohem větší pozor si dejte při výběru grafické karty, kdy mnohé nejen nejvýkonnější modely v nereferenčních provedení se sem prostě nevejdou. Výrobci karet bohužel dnes používají ty příšerně přerostlé high end chladiče i pro nižší grafické modely, takže ani ty se sem ve výsledku fyzicky nevejdou. Jednoduše pokud má karta více než 3 sloty, tak se nevejde. Naštěstí stále existují i rozumné menší, ale musíte prostě pečlivě vybírat. Jinak z hlediska chlazení i výkonné karty tu vlastně není problém. Grafika má přímý přístup k čerstvému vzduchu.
Za problém nepovažuji ani omezení na SFX formát napájecího zdroje, což je běžné u většiny mini-ITX skříní. Nabídka SFX zdrojů je dnes již solidní včetně velmi výkonných a moderních variant. Sám Corsair aktuálně uvádí i 1000W SFX-L v ATX 3.0 provedení, který vám brzy představíme v samostatném testu.
Asi největší překvapení je podle mě fakt, že do téhle skříně se vejde 360mm výměník chlazení. A překvapením je i fakt, že bych jej považovat za nejpreferovanější variantu chlazení CPU. Ani ne tak kvůli procesoru samotnému, jako kvůli chlazení celého vnitřku skříně, kdy ventilátory toho výměníku jsou vlastně tím, co tvoří výfuk teplého vzduchu ven. Až s ním je vše vlastně kompletní.
Corsair nabízí 2000D ve verzi Airflow bez těch svítících verzí ventilátorů, nebo s ARGB verzemi. Vše se ovládá a řídí přes instalované moduly a iCUE aplikaci. Tradičně je také na výběr černé nebo bílé provedení celé skříně. Pokud jde o cenu, oficiálně začíná na 140 dolarech, tedy kolem 3500 korun vč. DPH. Nejde o nějakou levnou mini-ITX, ale s ohledem na kvalitu designu, zpracování a funkčnost jde o rozumnou cenu za to všechno. Corsair 2000D Airflow se nám líbí, a jde o zajímavou kompaktní skříň se schopností osadit, a hlavně dobře uchladit, i velmi výkonné komponenty. Tento model není záměrně za každou cenu co nejmenší, což je dobře. Jde cíleně o prostornou ale kompaktní skříň, která tak na stole zabírá o dost menší prostor než klasická velká case, což bylo záměrem. Jako takovou tak tuhle skříň velmi rádi doporučíme, pokud hledáte něco podobného. A jde o zajímavý a rozhodně velmi dobře fungující kompaktní case, která i dobře vypadá, a nejen jako herní skříň.
Za výbavu pro testování děkujeme našim partnerům
AUTOR: Jan "DD" Stach |
---|
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně. |
|