nekompromisní mATX PC skříně s modifikovatelným vzhledem
Corsair uvádí na trh nové počítačové skříně série 2500. Jde o dvou komorovou mATX PC case, které přestože jsou jen pro kompaktní základní desku maximálně mATX formátu, jsou poměrně velké a mohutné. Ovšem to je záměr. Cílem bylo nekompromisní zpracování a variabilní funkční design. A to nejen co se týká možností osazení komponent a výkonného chlazení, tak i pokud jde o vnější vzhled panelů.
Novinka vyráží na trh ve dvou základních provedení, které se ale víceméně liší jen stylem předního panelu. 2500D Airflow, má horní i přední panel mesh, takže skrz ně může procházet vzduch. A pak je zde námi testovaná 2500X varianta, která má ten přední panel skleněný. V nabídce je ještě verze 2500X RGB, která má také přední skleněný panel a v základu je vybavená RGB ventilátory a iCUE modulem. Ani jedno ty první dvě verze nemají. V základu ale ve všech případech jde o stejnou skříň.
Co je ale zajímavé, že některé z těch pevných robustních vnějších panelů, jsou vyměnitelné. Skříň je v základu k dostání v celo-bílém nebo v celo-černém provedení. Současně si můžete přikoupit odlišný set těch panelů.
Corsair bude nabízet tři dřevěné variace včetně bambusu, a dvě kovové, včetně broušeného hliníku. Případně si ty existující panely můžete modifikovat sami, přestříkat nebo přelepit folií, jak je libo. A design 2500D/2500X série tedy může být velice různorodý.
Serie 2500 jsou skříně pro menší maximálně mATX formát, ale Corsair současně s nimi uvádí i větší variantu 6500D/6500X pro velké desky. Na tu se podíváme jindy. Dnes je to tedy o menší verzi, která ale rozhodně vyloženě malou skříní není.
S rozměry 479 x 304 x 376 mm a hmotností přes 13kg(!), je to opravdu solidní kus skříně. Sice je nižší, ale je velmi široká a dlouhá. Tak široká že umožňuje osazení velkých chladičů až 180mm vysokých, současně umožňuje i vertikálním montáž GPU až o délce 400mm, přičemž si musíte zvlášť dokoupit potřebný kit. Je zde také spousta místa pro pořádné vodní chlazení atd.
Skříň je zajímavá i tím, že podporuje ty nové speciální základní desky, které mají všechny konektory vyvedené na zádech. Corsair udělal patřičné výřezy, takže ty neobvyklé základní desky se sem dají osadit.
Corsair nám tuhle novinku poslal s předstihem před vydáním, takže jsme měli dost času ji otestovat v praxi. Podívejme se na ni tedy podrobněji …