Strana 2 z 5
Balení je poměrně velké a rozhodně široké a těžké a je na něm varování před vyšší hmotností, kdy váží přes 15kg. Tady se na materiálu rozhodně nešetřilo. Naše testovaná 6500X varianta má skleněný přední panel. Jak bočnici, tak hlavně to přední sklo jsou silné panely z temperovaného skla, v tomto případě bez tónování.
6500X je velmi pěkná skříň. A už na první dojem působí extrémně kvalitním robustním dojmem. Panely obalující vnitřní masivní konstrukci jsou mohutné, nešetřilo se na materiálu, tedy na kovu, takže skříň je velmi bytelná a také těžší, kdy váží 14,3kg! Design a konstrukce rozhodně nejsou okoukanou kopií nějaké jiné existující skříně na trhu, jde o unikátní model Corsair, byť s modely podobné konstrukce už má firma také zkušenosti, jde o nástupce starého dvoukomorového 680X modelu.
Pohled na zadní stranu odhaluje onu duální komorovou konstrukci. Přední část je oddělena stěnou od zbytku skříně. Pozice zdroje je na boku, nad ním jsou šuplíky na HDD a ty se vysouvají ven ze skříně, což je praktické.
Pohled na druhou bočnici překvapí tím, že je kompletně mesh. Přesněji je to kovový mesh panel, s extra síťkou zevnitř. Samozřejmě je zde nutné, aby ta bočnice byla takto udělaná, protože na boku skříně je pozice na ventilátory a chlazení. A především se skrze bočnici také nadechuje zdroj.
Horní panel skříně tvoří odnímatelný mesh panel, pod kterým je horní pozice pro chlazení. Vidíme také pevné bílé (v našem případě) panely, které jsou všechny odšroubovatelné a dají se nahradit za jiný design a provedení, které si můžete u Corsair dokoupit extra. I ten přední panel se dá dokoupit v mesh nebo naopak skleněném provedení, pokud si koupíte verzi 6500D a budete to chtít vyměnit. Vidíme také ovládání skříně, zapínací tlačítko, reset tlačítko, jeden USB Type-C a čtyři USB Type-B.
Pohled na spodní část odhaluje masivní dopředu vysouvatelný prachový filtr, protože i na podlaze jsou pozice pro chlazení. Case tak stojí na poměrně masivních nožičkách tvarované z tlustých kovových pásů.
Podívejme se dovnitř …
|