Strana 3 z 5
Všechny panely jsou snadno vycvakávací, bez rizika poškození. Jen na ty opravdu velké skleněné boční panely si dejte pozor, nejsou na pantech a jsou docela velké a těžší, tak aby vám náhodou neupadly. Nicméně jinak konstrukce a provedení všeho je jednoduché a funkční.
Zajímavým prvkem je možnost osazení ventilátorů a chlazení na bok, kdy nicméně ale musíte odmontovat pár vrstev plechového krytí uvnitř. A není to tak intuitivní, jak bych čekal. Některé šrouby jsou docela schované.
Jak vidíte, uspořádání skříně je moderní, CORSAIR vůbec nepočítá s koši pro pevné disky. Naopak, celý ten přední prostor je věnovaný chlazení, kdy pokud neplánujete osadit velký vodní okruh, bude možná dost nevyužit u běžné sestavy. Ten krycí plech, který ukrývá ty boční pozice pro ventilátory, ale také kryje průchod pro kabely, musíte sundat, pokud budete chtít osadit větší, než ATX desku.
Ve výbavě skříně jsou rovněž dva plastové nástavce na předek tunelu, tak aby to prostě hezky vypadalo. Jinak tunel neposkytuje průhled na zdroj, což je trochu škoda pro některé modely. CORSAIR ale zatím nemá zdroje s LCD panely, takže je mu to asi jedno.
Velmi zajímavá je druhá strana, kde je překvapivě hodně místa pro kabely, a také jejich vedení. Vše je ale kryté velkými neprůhlednými plechovými dvířky na pantech se snadným sejmutím. Upřímně ale nechápu, proč pak CORSAIR dělal tuhle celou zadní bočnici z temperovaného skla, navíc s tím výřezem pro mesh panel.
To musí být drahé ale u této skříně, kdy všechno pod tím panelem je zakryto tím pelech, je to poněkud zbytečné. Ale asi chápu u této celo-skleněné verze, že by to vypadalo divně nebýt ten panel také ze skla, jako ostatní.
Dobře, konec teorií, podívejme se na skříň a osazení komponent v praxi.
|