Strana 2 z 4
- Corsair RM1200x Shift – PC zdroj
Tento výrobce tradičně správně a poctivě uvádí všechny technické detaily, takže na pěkném balení uvádí podrobně úplně všechny specifikace, z čehož by si mnozí jiní výrobci PSU měli vzít příklad.
Uvnitř je zdroj pečlivě uložen a zabalen. V samostatném pytli jsou kabely. Nic zvláštní v tomto směru se nevymýšlelo.
Corsair zachovává také designové prvky (tvar, barvy), svých starších modelových RM řad. Čímž je tedy také snadno rozpoznatelný. Rozměrově jde o větší zdroj, což se kladně podepsalo na robustním zpracování a chlazení, ale musíte tedy pamatovat, že ve skříni potřebujete místo na tenhle 180mm dlouhý zdroj. Současně však tento konkrétní model už vlastně nevyžaduje další místo za ním, protože vystupující kabely má netradičně z boku.
Ventilátor se tak také vešel pořádně velký, 140mm a má 4-pin klasický konektor a je hlavně plně regulovaný, kdy se automaticky zapíná až zhruba při 50% zátěži zdroje.
Samozřejmě nechybí veškeré náležitosti výbavy, a i na zdroji samotném jsou uvedeny až nezvykle detailně parametry, výčet ochran atd. Zdroj je plně modulární, včetně hlavního 24-pin. Pokud jde o sílu kabelů, jde o dnes tradiční mix 18AWG a 16AWG, kdy ty zásadní napájecí jsou 16AWG, zbytek přes které z principu nepoteče tolik jsou 18AWG. Kabely nemají opletení, jsou ale ploché a rozumně tvrdé/pružné. Délka je velmi rozumná.
Celkově počet konektorů atd. je adekvátní výkonu a tedy předpokládanému počtu zařízení. Corsair použil na zdroji své modulární konektory Type 5 Micro, které jsou docela malé. Ale drží dobře. Od nich tedy povedete jednotlivé kabely, kdy co by ATX 3.0 má tento zdroj nativně tedy Gen5 konektor pro GPU. Ovšem výrobce přikládá i kabely se standardními 6+2pin PCIe, takže potřeby všech jsou pokryté.
Pokud se podíváme dovnitř, najdeme zcela přepracovanou platformu starších RMx modelů. Výrobcem zdroje je fyzicky společnosti CWT (Channel Well Technology), která je tradičním partnerem nejen Corsair. U tohoto nového zdroje došlo k výraznému přepracování, nejen kvůli požadavkům nového ATX 3.0 standardu, ale také kvůli kompletně odlišné pozici konektorů. Základem celé platformy je ale stále jinak nejrozšířenější současný design počítačových ATX zdrojů, tedy jedna silná 12V větev. V tomto případě má masivních až 100A.
U tohoto zdroje se rozhodně nešetřilo, použité komponenty jsou velmi kvalitní, včetně japonských kondenzátorů atd. Místa je zde hodně, chlazení je rozumné o to více překvapí, že zdroj má „jen“ těch 80Plus Gold a ne vyšší účinnost vzhledem k výkonu.
Zpracování je úhledné, evidentně kvalitní a promyšlené. Samozřejmě je zde ona velká odlišnost od prakticky všech zdrojů na trhu, a tím je umístnění těch konektorů pro modulární kabeláž na bok místo zadního panelu. Corsair také u tohoto modelu nepoužil svůj tradiční ventilátor „ML“ série, ale je zde odlišný NR140P od Hong Hua. Má mimochodem celkem standardní 4-pin.
Jak tedy šlape v praxi?
|