Strana 2 z 4
- CORSAIR SF Series SF750 – SFX zdroj
Balení je pěkné, malé a samozřejmě se všemi podstatnými informacemi.
Uvnitř je zdroje pečlivě zabalený dokonce ve vlastním extra látkovém pytlíku. Kabeláž je samostatně v pytlíku a nechybí ani suché zipy na svázání kabeláže v PC. Stejně tak najdete i nástavec pro montáž zdroje do klasické ATX pozice ve skříni.
Zdroj samotný šokuje svými minimalistickými rozměry. Tohle je opravdu SFX platforma. Má jen 125x100x63mm a malý vypadá i vedle SFX-L platformy natož vedle klasického ATX zdroje. Váží 0,9kg, což není málo na tak malý zdroj.
Zdroj samotný je tedy velmi malý, má černé lakování. Na jedné straně má výdech, spínač a konektor pro napájení, na straně druhé má konektory pro plně modulární kabeláž.
Pokud jde o kabely, ty jsou dodávané ve stylu SFX, tedy minimalistické, každý kabel má každou žílu samostatně a opletenou. Výrobce použil 16AWG kabely pro hlavní napájení, ATX napájení a PCIe napájení. SATA a molex kabely jsou pak 18AWG.
Přes své malé rozměry má zdroj všeho dostatek. Najdete celkem 4x 6+2pin kabel pro grafiku, 8x SATA, 3x MOLEX a 2x 8-pin pro CPU. Jedinou nevýhodou je, že proti ATX zdrojům jsou kabely kratší, protože zdroj je primárně určen do menších PC, proto SFX formát a samozřejmě tam by dlouho kabely jen překážely.
SFX zdroje mají obvykle 80mm ventilátor (ty levné), v tomto případě Corsair využil prostoru maximálně a osadit 92mm ventilátor. Více se prostě nevejde. Zdroj má nicméně napevno semi-pasivní nastavení, kdy ventilátor se začne otáčet až kolem 300W zátěže zdroje. Do té doby stojí a zdroj je tak bezhlučný (pasivní).
Pokud jde o vnitřní uspořádání, vzhledem k nutné kompaktnosti použil Great Wall, který je tvůrcem platformy, to nejlepší, co na poli komponent pro PC zdroje je vůbec k mání, protože potřeboval samozřejmě dosáhnout co největší efektivity. Samozřejmě toto se také nutně musí odrazit v ceně. Každopádně zpracování je absolutně špičkové. Nejsme „elektro-technický web“ takže podrobné rozborky necháme nadšencům. Rychlým pohledem dovnitř nezjišťujeme žádné nedostatky.
Jaký je tedy zdroj v praxi?
|