V dnešní recenzi se podívám na model počítačové skříně společnosti Cougar z modelové řady MX600. V této řadě výrobce momentálně nabízí hned šest modelů, které se liší jak provedením, tak i použitými ventilátory. Mě se na test dostal model MX660-T RGB, který se momentálně prodává kolem 3000,- včetně daně. Ostatní modely se u nás prozatím moc neprodávají, dá se očekávat, že budou přibývat postupně do konce tohoto roku. Samozřejmě ani společnost COUGAR a její produkty nejsou imunní vůči současným obrovským problémům s dopravou, výrobou a vysokými cenami toho všeho, což samozřejmě realitu produktů v obchodech silně ovlivňuje.
Na skříni se tedy nachází tři kvalitní prachové filtry. První se nachází pod zdrojem a celým zbytkem dna skříně, druhý je na stropě a třetí je na celém předním panelu. Velkou výhodou těchto filtrů je jejich snadná údržba, protože jsou snadno dostupné. Další nespornou výhodou je možnost osadit skříň vodním chlazením. Nainstalovat lze až 360mm velký radiátor na předek skříně, stejně velký radiátor se vejde i na strop. Pokud tedy přemýšlíte o nějakém AIO vodním chlazení, nebo menším stavěním vodním setu, v této skříni s tím nebudete mít žádný problém.
Hlavní body udávané výrobcem:
Tři kvalitní snadno dostupné filtry
Podpora základních desek formátu E-ATX, ATX, mATX a Mini-ITX
Tři předinstalované 120mm tiché RGB ventilátory
Připraveno pro radiátory vodního chlazení až do 360 mm
Velkorysý prostor pro špičkové grafické karty a velké chladiče
Kryt zdroje a chytré vedení kabeláže zajistí úhledný interiér
Bočnice z tvrzeného skla
I když je MX660-T rozměrově spíše průměrná skříň, díky absenci pozice pro klasickou DVD mechaniku se zde hodně místa uvolnilo. Například délka grafické karty může být až 410 mm, což s klidem splňuje naprostá většina grafických karet na trhu, včetně těch nejvýkonnějších. Ohledně chlazení na procesor, zde je maximální výška vzduchového chlazení omezena na dostatečných 165mm.
Ohledně ventilátorů je skříň v základu vybavena třemi 120 mm ventilátory, které se starají o vhánění studeného vzduchu do skříně. Já osobně bych pak zauvažoval o koupi vodního chlazení na strop skříně, kde by se pak počet ventilátorů foukajících dovnitř a ven co nejvíc vyrovnal, takto funguje skříň v notně přetlakovém režimu. Pokud byste chtěli osadit další ventilátory, lze jich osadit maximálně 8, což je víc než dostatečné a není tedy problém vytvořit ve skříni opravdu masivní průvan.