Strana 3 z 5
Po odkrytí skleněné bočnice se naskytne náhled na celé uspořádání vnitřku skříně. Rozložení skříně je celkem tradiční. To znamená, že zde už nenajdeme pozici pro klasickou 5,25" mechaniku. Zdroj kryje plech po celé délce skříně, ovšem pod deskou má perforace na chlazení a také otvory pro lepší management kabeláže od zdroje, nebo předního panelu skříně. Na plechu jsou také dvě pozice pro SSD disky formou dvou zacvakávacích rámečků.
Skříň má pouze dvě šachty pro 3,5“ disky. S 2.5“ disky je to o něco lepší, při absenci větších 3.5“ disků, jich lze do skříně namontovat až sedm. Pokud tedy vyžadujete větší diskovou kapacitu budete muset využít M.2 sloty na desce.
Pokud jde o instalaci kabeláže, mezi plechem na desku a bočnicí je 2cm tlustá mezera, což je dostačující ale už si člověk musí dát víc práce s vyvázáním kabeláže, než ve skříních s 3cm+. Velmi nápomocné jsou také všude přítomné průchodky s kvalitním pogumováním.
Pokud jde o vnitřní proud vzduchu, skříň v základu pracuje v přetlakovém režimu. To znamená, že vzduch je do skříně vtlačován mnohem větší silou, než je ze skříně následně vytlačován. Horký vzduch tedy samovolně ze skříně uniká, jak stoupá směrem vzhůru, proto doporučuji buď ventilátory ještě přikoupit, nebo na strop skříně namontovat vodní AIO 360mm chlazení, které by třemi ventilátory pomáhalo odsávat horký vzduch ven.
Podívejme se tedy na to, co se dá do skříně namontovat a jaká je v praxi …
|