Strana 3 z 5
Po odkrytí skleněné bočnice se naskytne náhled na celé uspořádání vnitřku skříně. Rozložení skříně je celkem tradiční. To znamená, že zde už nenajdeme pozici pro klasickou 5,25" mechaniku. Zdroj kryje plech po celé délce skříně, ovšem pod deskou má perforace na chlazení a také otvory pro lepší management kabeláže od zdroje, nebo předního panelu skříně. Bohužel v rámci úspor zde nenajdeme gumové výplně otvorů pro kabely. Co ovšem chválím, jsou dvě odnímatelné pozice pro 2.5“ disky, které se nachází pod deskou na tomto krycím plechu.
Z druhé strany skříně vidíme hned zleva dole rámeček na klasické dva 3.5" disky, do kterých lze umístit i menší 2.5“. Maximální kapacita skříně je tedy 2x3.5“ + 2x2.5“ nebo 4x2.5“.
Pokud jde o instalaci kabeláže, je zde trošku těsno, protože mezi plechem od základní desky a bočnice je pouze 2 cm velká mezera. Je tedy velmi žádoucí se po sestavení PC věnovat managementu kabeláže a co nejvíc ji vměstnat pod krycím plechem mezi zdrojem a šachtou pro pevné disky. Vyvarujete se tak problémům se zavřením oné plechové bočnice.
Co se mi na skříni hodně libí, jsou dva přední nasávací RGB ventilátory, díky nim je omezený ale celkem ještě rozumný přísun studeného vzduchu pro grafickou kartu i procesor, ovšem zas musím připomenout, že skříň již nemá, čím tento ohřátý vzduch dostat ze skříně ven. Jen tlakem těch předních ventilátorů.
Já osobně bych jeden odsávací ventilátor přidal, nebo jeden přední umístit do polohy pod stropem v zadní části skříně. Takto by byl tok vzduchu uvnitř lépe vyrovnán, ovšem zas utrpí designová stránka věci, protože za předním sklem už bude svítit pouze jeden ventilátor. V testu se proto také zaměřím na teploty, pokud se jeden přední ventilátor demontuje a přemontuje do zadní pozice.
Podívejme se tedy na to, co se dá do skříně namontovat a jaká je v praxi …
|