Strana 5 z 5
DeepCool zkouší nový styl své firmy i svých produktů. A líbí se nám! Novinky jsou mnohem, uhlazenější a hezčí než starší poněkud neuspořádaný vzhled. Výrobce přitom nezapomněl ani na funkčnost a stále velmi dobrý poměr cena/výkon. Ač jsou si CH510 a minule testovaná CK560 docela podobné velikostí a vnitřním provedením, v několika věcech se liší.
S CH510 se DeepCool evidentně snaží o co nejnižší cenu. V této cenové hladině je bohužel každá stokoruna znát, protože materiál něco stojí. CH510 stojí lehce přes 2000 korun, což zní dobře, když CK560 se prodává za 2500 korun vč. DPH. Jenže ta má ve výbavě rovnou 3 přední 120mm ventilátory (navíc s RGB). A má také Type-C port. Takže tyhle dva prvky jsou důvodem, proč je CH510 levnější. Není prostě plně vybavena. A podle mě je to chyba. Alespoň 2x 120mm mít mohla, tím spíše jak výrazně restriktivní z hlediska přístupu vzduchu proti CK560 je. Ano, cena by pak byla podobná, což je trochu oříšek.
Z hlediska chlazení CASE je prostě CK560 lepší díky perforovanému přednímu panelu, skrze který může case lépe dýchat. Na druhou stranu až jsou z velké části skříně stejné, pár zlepšení CH510 má. Díky přesunu pozice konektorů a zapínání se na strop vejde i 360mm výměník, současně má perforovaný ten vnitřní tunel, takže mít ten přední panel typu mesh, byla by zajímavější. Umožňuje také s extra příslušenstvím vertikální osazení grafiky.
Skříň také není „papírák“ jako řada podobných modelů i nižší v této střední cenové třídě. Plechy jsou silnější, plasty kvalitnější a celkové zpracování je sice jednoduché, ale dílensky na vyšší úrovni a sedí vše perfektně. Ano vzhledově i funkčně jde o celkově jednoduchou case, ale to není vůbec špatně. Case není ani vyloženě malá, naopak má více prostoru než mnoho modelů v této velikosti a cenové třídě. Dovnitř se díky tomu s rezervou vejdou velké desky, grafiky i chladiče a všechna kabeláž.
Pokud bych měl něco vytknout, tak možná menší flexibilita, pokud jde o osazení 2,5“ SSD. Pozice jsou sice klasicky na zadní stěně za deskou, ale ne na rámečkách, takže pokud budete chtít disky vyjmout, musíte vyjmout zase celou desku. Jak říkám, je to méně flexibilní, ale nemyslím si, že drtivé většině potenciálních uživatelů budou tyhle dvě věci dělat nějaké problémy, pokud si jich vůbec všimne. Mnohem více bude vadit ten restriktivní přední panel a absence předních ventilátorů v základu.
DeepCool se snaží. Ta kvalita a prostornost v této cenové hladině jsou velmi nadprůměrné. CH510 má i pár zlepšení proti CK560, kdy jsou ale hodně podobné. CH510 bych označil za celkově lepší, kdyby měla přední mesh panel, místo toho pevného a velmi restriktivního. Za chybu také považuji absenci osazených předních ventilátor. V této cenové hladině zákazníci očekávají plné řešení a to zde není, musíte je dokoupit, čímž cena skříně vyrovná CK560 model, který 3x 120mm přední ventilátory má (a perforovaný skoro mesh přední panel k tomu).
Za 2050 korun tak CH510 trochu klame. Cena je vzhledem k fyzickému zpracování a prostornosti dobrá, ale chybí tam ty přední ventilátory se kterými se tedy bavíme o nejméně 2400 korunách. I za to je ale velmi zajímavá. Upřímně by se mě líbila ale více, kdyby měla ten přední panel, jaký má CK560. ten je prostě mnohem funkčnější. Ten současný je značně restriktivní, takže i když CASE umožňuje osazení velkých výkonných komponent, nedával bych je tam. U výkonnějších s menšími nároky na chlazení to bude OK, ale s výkonnějšímu bude horší přísun vzduchu do této skříně prostě znát. Škoda, protože jinak by CH510 byla hodně zajímavá. Prostě doporučení za dobrý poměr cena/výkon dostane, je to velmi prostorná slušně fyzicky nadprůměrná case, zejména kolem 2 tisíc korun, ale z funkčního pohledu ten přední panel není dobrý a musíte si dokoupit přední ventilátory.
Za výbavu pro testování děkujeme našim partnerům
AUTOR: Jan "DD" Stach |
---|
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně. |
|