Strana 1 z 5
- DeepCool CK500 – TEST a RECENZE
nové generace skříně od kvalitního výrobce podruhé
Nedávno jsme se podívali na zbrusu novou skříň společnosti DeepCool, která nedávno změnila styl a design mnoha svých produktů. Jednou z prvních takových modelů nových skříní byla CK560, která od nás dostala velmi dobré hodnocení, protože jde o docela dobrou PC skříň. Zajímalo nás ale také, jak si vede příbuzná CK500, kterou DeppCool uvedl na trh právě spolu s CK560. A dnes se na CK500 tedy podíváme.
DeepCool není žádný nováček, ale starší generace produktů působily poněkud zastaralým a vzhledově přímo laciným dojmem. Tomu je nyní konec. Firma výrazně modernizovala design svých produktů a zapracovala i na kvalitě. Proti starší generaci produktů této značky, je zde opravdu výrazný zásah designéra, a to jak po stránce celkové modernizace, tak mnohem hodnotnějšího vzhledu. Ale i na dobrou funkčnost se koukalo, ačkoliv firma má stále na paměti také velmi dobrý poměr cena/výkon, i když se nesnaží být za každou cenu nejlevnější. Což je dobře, protože některé ty úspory jsou až příliš znát na kvalitě materiálů apod.
Minule testovaná CK560 a dnes testovaná CK500 skříň jsou si velmi podobné a fyzicky jde o stejné skříně ve většině věcí, lišící se hlavně provedením předku. V obou případech jde o typické současné větší midi-tower skříně a patří i cenově mezi ty dostupnější takto velké modely. Výrobce nešetřil extrémně, takže skříň je o něco větší než levnější podobné modely na trhu. Hlavně do šířky a délky. Bez problémů pojme E-ATX formáty základních desek, velmi dlouhé grafické karty (až 380mm) a nejvyšší chladiče na CPU (175mm).
Bez problémů se také na přední stěnu vejde 360mm výměník vodního chlazení a na strop pak 280mm. Tedy rozumně prostorná skříň.
Z hlediska vnitřního uspořádání a designu je ale velmi jednoduchá, funkční. Vnější design je zajímavý, mnohem uhlazenější a elegantnější, než bylo u skříní tohoto výrobce zvykem. V čem se CK500 od CK560 liší je přední panel. U CK560 je to perforovaný odnímatelný ocelový panel, za kterým je odnímatelný filtr a přímo přístup k ventilátorům, takže ty mají slušný přístup ke vzduchu a tím pádem i chlazení komponent uvnitř skříně. U CK500 je ten panel neprůchozí, a vzduch tam může obtékat jen okolo. Za tím už je zase ten filtr atd.
Vzhledem k tomu DeepCool v základu u CK560 osadil tři RGB 120mm ventilátory vlastní výroby na předek, a lze jejich podsvícení dokonce ovládat tlačítkem na skříni. V případě dnes testované CK500 zde podsvícené ventilátory nejsou. Je tu už jen jeden 140mm nesvítící ventilátor. V obou případech je pak ještě na zadní stěně/pozici nesvítící 140mm ventilátor. Vedle námi testované kontrastní bílo-černé verze existuje, u obou variant také čistě černá.
Podívejme se tedy na CK500WH podrobněji …
|