Strana 4 z 5
- V praxi – osazení komponent a chlazení
Jako obvykle testujeme skříň s různými komponenty, tak abychom vyzkoušeli různé možnosti. Řadu věcí odhalíte, až když se pokusíte do skříně něco namontovat. Parametry ne vždy řeknou vše. Takže jak je na tom dnes testovaná case?
Skříň patří mezi prostornější střední midi modely, speciálně v této cenové hladině. Pojme naprosto bez problémů i větší E-ATX základní desky.
Výrobce počítal i s průtahy pro kabeláž a prostoru pro i velkou desku a kabeláž k ní je tak dost a dost. Samozřejmě lze osadit i menší formáty bez potíží.
I tady je hodně prostoru. Case je delší a širší, takže nemá absolutně žádný problém ani s největšími grafikami současnosti.
Běžná i větší 30cm grafika se vejde s velkou rezervou. Docela zajímavý je ten integrovaný nastavitelný držák grafiky v přední části. Speciálně pro současné karty, které jsou masivní a mají běžně 4 sloty a značnou délku, se ta podpěrka docela hodí.
I v této oblasti se výrobce drží dnes osvědčeného designu. Vyjímatelný koš na dva 3,5mm disky je pod tunelem v předu a lze ho posouvat nebo prostě zcela vyjmout. Ale skříň je dostatečně hluboká a dlouhá, takže se vejde ten koš, i se současným osazením 360mm výměníku vpředu a běžně dlouhého zdroje s kabeláží.
2,5“ SSD se pak vejdou do skříně standardně také dva, výrobce zde ovšem nepoužil žádné klasické rámečky. Vše je ale jednouché, nepotřebujete k ničemu šroubovák a jednoduše se to nasazuje a funguje to prostě dobře.
Pokud jde o zdroj, DeepCool nabízí své modely, a dokonce i designově přímo padnoucí (včetně bílé kabeláže).
Uvádí podporu pro až 160mm zdroj, tedy ty největší a místa je zde dost. Standardně dlouhý zdroj se sem vejde i s dostatkem místa pro kabeláž. Nicméně vždy musí mít ventilátor otočený dolů, protože v tunelu nad ním nejsou žádné perforace, tedy žádný rozumný přístup vzduchu ke zdroji, pokud byste jej osadili ventilátorem vzhůru.
Hlavní rozdíl proti CK560 je v případě CK500 ten přední panel, který je pevný, a tedy pro vzduch neprůchozí. Ten může obtékat jen okolo a není tam moc místa. Je to každopádně restriktivní speciálně proti perforovanému CK560.
Současně je v základu vepředu jen 1x 140mm ventilátor (CK560 má 3x 120mm), takže není to chlazené prostě tak dobře. Ale dostačuje to. Jinak to může vypadat, že se na přední stranu nevejde výměník spolu s ventilátorem, pokud osadíte dnešní obří karty. Ale není to tak. Ten ventilátor se dá přemontovat na předek toho plechu vše se tam vejde i s tím předním filtrem. Výměník se pak v pohodě vejde. Na přední stěnu se dá bez potíží osadit tedy až 360mm nebo 280m výměník. Na strop se dá osadit 280mm maximálně.
Case je ale dost široká, takže na zadní stěnu už se vešel 140mm ventilátor (ten nesvítí) a na procesor se dá osadit i velmi vysoký chladič (175mm). Case je tedy rozumně chlazena, byť ten přední panel je docela restriktivní, ale není nutné jej tam mít, je nasazovací a i bez něj to vypadá slušně.
Takže k hodnocení …
|