Strana 3 z 5
Fractal zahodil ten složitý mechanismus tlačítka, který byl u R6 v případě odnímání panelů. Jak vidíte, panely nemají ani žádné šrouby (mít je mohou, pokud chcete mít jistotu). DEFINE 7 přichází s nejlepším systémem sejmutí panelu, který jsem kdy viděl. Panel drží pevně, stačí ale zatlačit na plastový výstupek vzadu a odchlípne se, přitom spodek je stále v kontaktu s konstrukci. Panel lze tak jednoduše rychle a bezpečně sejmout. Nic lepšího jsem dosud u žádné skříně neviděl.
Ve výchozím stavu má už ten vnitřní moderní design bez předních košů. Ale nenechte se mýlit, obojí ve skříni vlastně je. Celý ten vnitřní panel je opět posouvací, kdy tak vznikne možnost osadit větší množství klasických HDD.
Fractal přišel s novými nástavci pro disky i pro jiné příslušenství. Navíc má ten dnes běžný koš na dva HDD dole pod tunelem.
Mimochodem novinkou je pěkný plastový kryt, který ukrývá a zároveň pomáhá managementu kabeláže vzadu dole. Na kabeláž je v Define 7 o několik cm více místa, nové a lepší jsou úchyty a vedení kabeláže.
Pozici také změnil Nexus+ ventilátorový HUB, kde najdete hned 3x 4-pin a 3x 3-pin konektory a je nenápadně ukryt nahoře.
Skříň lze nově také více rozebrat. Klasicky jednoduše lze sejmout přední panel, všechny filtry a ventilátory. Nechybí dělený kryt tunelu. Fractal zásadně vylepšil horní konstrukci, kdy celý držák větráků lze vyjmout a s ním tedy celý strop skříně, což značně zlepší přístup při montáži věcí do skříně. Vše je navíc možné jen přes 2 šroubky, ne tedy přes několik, jako u starší verze, kde navíc jde sejmout jen část stropu a zdaleka tedy neposkytuje tak dobrý přístup do skříně.
Vylepšena byla i tak jedna 5,25“ pozice, kdy držák pro mechaniku je naprosto minimalistický a nepřekáží ani při osazení 140mm ventilátorů a odpovídajícího výměníku. Ostatně 2x 140mm ventilátory jsou na přední pozici v základu, třetí je na zadní stěně.
A jaká je tedy Define 7 v praxi?
|