Strana 3 z 5
Fractal u DEFINE 7 série přišel s novým řešením sejmutí bočnic. Ty nejsou na šroubkách, jen na jediném jednoduchém ale funkčním vycvakávacím mechanismu.
Přední stranu tvoří u DEFINE 7 série klasická dvířka. Ty samozřejmě limitují přísun vzduchu, ale zase tlumí hluk. Dvířka lze přemontovat na otevírání na levou či pravou stranu. Pod dvířky je vyjímatelný prachový filtr. Celý panel lze také jednoduše sejmout a odhalíte pozici pro 4x 120mm ventilátory nebo až 3x 140mm. V základu od výrobce jsou osazeny dva.
Skříň je zajímavá provedením stropu, který lze výrazně demontovat, včetně přední příčky. Fractal u Define přišel se řešením, kdy v příslušenství dodává druhý horní panel s průduchy. Ten je jednoduše nacvakávací a vyměnitelný za ten základní pro vzduch neprůchozí. To samozřejmě proto, že na strop se dají namontovat ventilátory a výměník. Je zde také vyjímatelný prachový filtr. Znovu musím říci, že jde o mnohem lepší řešení a provedení, než jinak stejná výbava u předchozích generací.
Vnitřní prostor skříně je obří. I XL verze je modulární, takže lze přední část posunout a udělat velký prostor pro mnoho základních disků a současně se tam stále vejde chlazení a dlouhé grafiky. V základu je to dodáváno s otevřeným prostorem pro například expanzní nádoby.
Zajímavá je zadní strana, která nově obsahuje spodní kryt zdroje a kabeláže. Pod ním a tunelem není pak jen jeden, ale hned dva koše na disky a vidíte, že je tam stále hromada místa.
Úplně nahoře pak najdete HUB pro ventilátory, ale je to mix několika 4-pin a bohužel také jen 3-pinových konektorů.
Tolik k teoriím, podívejme se na to, jaká je skříň v praxi z hlediska možností osazení komponent atd.
|