Strana 3 z 5
U této skříně je díky skleněné bočnici vidět pochopitelně dovnitř i bez jejího odejmutí. To se děje jinak než u běžné verze s klasickou bočnicí a rozhodně dejte pozor, sklo je docela těžké. Druhá bočnice už je klasicky pevná, ale v případě tohoto modelu je pokryta odhlučněním. Stejně tak je odhlučněný strop a předek.
Po odkrytí bočnice se naskytne náhled na celé uspořádání vnitřku skříně. Rozložení je na první pohled velmi podobné tomu, jak jsme u Fractalu zvyklí. Zde byla ale skříň ochuzena o pozici na mechaniku a díky tomu se celá zkrátila. Já osobně tuto koncepci vítám, protože nutnost osadit PC optickou mechanikou je dneska už celkem pasé. Hlavní výhodu vidím v tom, že na předek skříně lze díky tomu osadit až 360mm radiátor a výrobce s ním zde opravdu počítal (tím spíše, když Fractal Desing takový přímo nabízí).
Pohled z druhé strany prozrazuje, že veškerý prostor je zde využit zcela do maxima. V dolní pravé části se již tradičně nachází pozice pro zdroj. Vlevo dole je pak umístěn koš pro dva 3.5“ disky, který lze snadno demontovat. Na plechu, kde je umístěna deska se pak nachází pozice hned pro tři 2.5“ disky, což je celkem nadstandard. Běžně mají skříně v tomto místě pozici jednu nebo dvě. Management kabeláže je opravdu dobře vyřešen a všudypřítomné úchytky na stahovací pásky to také velmi ulehčují. Stavět komponenty do této skříně je proste opravdová „pohodička“.
Co se mi na skříni hodně libí je připravenost skříně na výkonné vodní chlazení. Není problém v takto menší skříní umístit i dva radiátory. Akorát si musíte dát pozor na jejich tloušťku.
A jaká je tedy montáž komponent v praxi?
|